Naga MarketsLPP oraz Alior Bank z największymi wzrostami ponad 10%. Wall Street także notuje silne wzrosty Po poniedziałkowym, lekkim odbiciu nastrojów, wtorek przyniósł potężne odreagowanie ostatnich spadków na krajowym rynku akcji. Dodatnie zmiany odnotowały wszystkie, główne indeksy, a prym we wzrostach wiodły największe spółki skupione w ramach indeksu WIG20, który zanotował największą dzienną zmianę od marca b.r.

WIG20 z największą zmianą dzienną od marca. Ropa naftowa również zyskuje

Cztery z dwudziestu spółek odnotowało wzrosty na poziomie ponad 10%, a najlepiej zachowywały się walory LPP (+16%), Alior Banku (+13%) oraz JSW (+12%). Obroty wyniosły ponad 1,4 mld zł, co w połączeniu mocną aprecjacją złotego w stosunku do USD i EUR może być oznaką zainteresowania kapitału zagranicznego naszym parkietem.

Te artykuły również Cię zainteresują

Wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się drugi dzień z rzędu solidnymi wzrostami. Wydaje się, że inwestorzy dyskontowali w cenach szybkie rozstrzygnięcie wyborów prezydenckich w USA, których zwycięzcą ma być Joe Biden. Zyskiwały spółki z większości sektorów, a prym we wzrostach wiodły podmioty z branży przemysłowej, która może być pod pozytywnym wpływem inwestycji zapowiadanych w kampanii prezydenckiej przez Biden’a. Trzeba jednak pamiętać, że na ostateczny wynik głosowania trzeba będzie poczekać kilka dni, ze względu na sposób liczenia kart do głosowania nadsyłanych pocztą. To może okresowo wpływać na zachowania inwestorów i kształtowanie się notowań na rynkach finansowych.

W powyższym otoczeniu zyskiwały również notowania ropy naftowej. Kwotowania surowca WTI, drugi dzień z rzędu, zyskały ponad 2%, kierując się z powrotem powyżej strefy 40 USD za baryłkę.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Najważniejszą kwestią wpływającą na kształtowanie się przebiegu notowań na rynkach finansowych będą w dniu dzisiejszym kolejne informacje odnośnie wyników wyborów Prezydenckich w USA. Na chwilę obecną, najwięcej głosów elektorskich zdobył Joe Biden, jednak wg niektórych danych, przewaga Biden’a nad Trump’em nie jest aż tak wysoka. W godzinach porannych kontrakty terminowe na DAX30 są kwotowane poniżej dzisiejszego otwarcia, z kolei instrumenty z ekspozycją na S&P500 znajdują się powyżej poziomu wczorajszego zamknięcia. Powyższe implikuje wg nas neutralne otwarcie rynku kasowego w Warszawie.

Warto zobaczyć również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here