Naga MarketsLPP odnotowało zwyżkę o 2,35 procent. GPW wykazała przewagę na tle zachodnioeuropejskich indeksówWbrew zniżkom na głównych rynkach akcji, krajowy rynek w ostatnią wrześniową sesję odnotował niewielką zwyżkę. Porównując główne giełdowe indeksy ogólnie region Europy środkowowschodniej wykazywał przewagę na pozostałymi czołowymi giełdami lub regionami. W grupie krajowych największych spółek, które wzmocniły WIG20 były głównie spółki paliwowe (w tym PGNIG) oraz wydobywcze. Dodatkowym wsparciem były zwyżkujące akcje CDPROJEKT i LPP (LPP po wcześniejszych zwyżkach przesunął się wyraźnie w górę w portfelu indeksowym).

Akcje LPP zyskały wczoraj 2,35%

Na wykresie dziennym FW20 jest kontynuowane wzrostowe odbicie od strefy wsparcia 2272 pkt., określone linią czerwcowo – sierpniowych szczytów. Jednakże kształt wczorajszej świecy będący szpulką, prawie doji, może budzić wątpliwość w zakresie presji wzrostowej. Na wskaźnikach AT sytuacja jest mieszana. Z jednej strony kurs utrzymuje się poniżej średniej 15-sesyjnej, a na MACD jest podtrzymany sygnał sprzedaży. Z drugiej strony na RSI są aktywne pozytywne dywergencje i na DMI są raczej wskazania trendu bocznego.FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie dziennym

Na wykresie 60-min notowania osiągnęły barierę zniesienie 50% z wcześniejszej fali spadkowej. Mimo sygnałów kupna na wskaźnikach MACD i DMI, kształt wczorajszych świec z przeważającą ilością szpulek i doji sugeruje, że impet ruchu może szybko wygasnąć.

FW20 w układzie 60-minutowym
FW20 w układzie 60-minutowym

Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy wykazują kontynuację wczorajszych spadków pogarszając nastroje przed otwarciem sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty wskaźników PMI, w tym dla Polski.

Autor. Marcin Brendota

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jen kurs | pkobp akcje notowania | s&p500 notowania | lotos giełda | swig80 akcje | kurs forinta w kantorach | intercars akcje prognozy |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here