Naga MarketsLPP odnotowało wczoraj wzrost. Na wczorajszej sesji wyróżnił się sektor konsumencki i spółek wzrostowychPo kilku dobrych sesjach na warszawskim rynku, wczoraj mieliśmy do czynienia z realizacją zysków i korektą. Oceniamy ją jednak jako umiarkowaną biorąc pod uwagę, iż w ciągu dnia indeks WIG20 przejściowo tracił nawet ponad 1,0%, ale pod koniec sesji część spadków została zniwelowana, a indeks blue chipów straciła nieco ponad 0,8%.

LPP zakończyło wczorajszą sesję nad kreską

Warto zwrócić uwagę, iż także we wtorek notowania przejściowo spadały poniżej 2 450 pkt., jednak strona popytowa uaktywniła się w tym miejscu. W nieco dłuższym horyzoncie istotnym wsparciem jest jednak okolica 2 400 pkt., czyli przebite ostatnio maksimum z września – dopóki WIG20 nie cofnie się poniżej tego poziomu możemy mówić o wyraźnym trendzie wzrostowym.Wśród największych spółek na wczorajszej sesji wyróżnił się sektor konsumencki i spółek wzrostowych (ACP, LPP, CDR, DNP), choć wyraźnym wyjątkiem były akcje Allegro (-5,5%), które kontynuowały silne spadki po wtorkowej informacji o udostępnieniu przez Amazon w Polsce usługi Prime, co zwiększa konkurencję na krajowym rynku e-commerce. Tym samym notowania Allegro znajdują się bardzo blisko swojego historycznego minimum z maja br. przy 50 zł.  

Krajowy rynek ponownie wyróżnił się na tle Europy – tym razem spadki w Warszawie kontrastowały z odbiciem indeksów bazowych (np. DAX i CAC40 zyskiwały w okolicach 0,7%). Inwestorom pomagały pierwsze doniesienia o wynikach kwartalnych takich spółek jak LVMH (sprzedaż powyżej oczekiwań) albo SAP (podwyżka prognozy finansowej). Podobną, niewielką skalę zwyżek obserwowaliśmy za oceanem.

Choć początkowo nieco niekorzystnie na przebieg sesji wpłynęły wyższe od oczekiwań dane o inflacji w USA za wrzesień (+5,4% r/r vs +5,3% konsensus), to spadek rentowności obligacji skarbowych wpłynął na uspokojenie nastrojów i lepsze zachowanie spółek technologicznych w indeksie Nasdaq. Z kolei słabsze zachowanie S&P500 było pokłosiem spadków akcji banków, na co wpływ poza niższymi rentownościami, miała realizacja zysków po podaniu lepszych od oczekiwań wyników kwartalnych przez JP Morgan.  

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji 

Wczorajsza poprawa nastrojów oraz ogłoszenie o wydłużeniu pracy portów w Los Angeles do 24 godzinnego trybu pracy w celu złagodzenia opóźnień w dostawach mogą mieć pozytywny wpływ na przebieg dzisiejszej sesji na GPW.

Autor poleca również:

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here