Naga MarketsLPP notuje historyczne szczyty, jednak WIG20 notuje nudną sesję, wskazuje Michał PalaczykWczorajsze, poniedziałkowe notowania cechowały się bardzo niskimi obrotami. W tym świetle na indeksie WIG20 wyróżniało się kilka spółkę, m.in. LPP z odzieżówki, które notowało mocne wzrosty. Jak podkreśla Michał Palaczyk, na antenie Comparic24, spółka ta bije kolejne rekordy pomimo słabego poprzedniego roku, choć nie była w stanie tego zrobić w trakcie rekordowej ekspansji zagranicznej z 2019 roku.Niskie obroty na całym rynku

– Dzisiaj ciekawa sesja, ale przy takich szalenie żenujących obrotach, ponieważ na zakończenie tej sesji obroty na całym rynku liczone są na 850 mln , co powinno być normalnie obrotem dla WIG20. A WIG20 dzisiaj z obrotem 570 mln zł, także dramat. To są jedne z najgorszych obrotów w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Wzrostowa sesja, czy to jest dobry sygnał? Możliwe, że spróbujemy zaatakować na indeksie WIG20 te 2300 pkt. wskazuje Michał Palaczyk na Comparic24.

LPP notuje historyczne szczyty, jednak WIG20 notuje nudną sesję, wskazuje Michał Palaczyk
Notowania indeksu WIG20 dnia 15 czerwca 2021. Źródło: Comparic.pl

W trakcie wtorkowej sesji indeks WIG20 początkowo otworzył się powyżej poprzedniego zamknięcia (2 253,20 pkt), osiągając 2265 pkt. Stan ten nie trwał jednak długo i już po godzinie 10 zaczął on schodzić po kreskę. Na chwilę obecną indeks traci 0,59% (-13,37) a jego wartość wynosi 2 239, 74.

LPP na historycznych szczytach

LPP jest jeszcze wyżej. To jest naprawdę niesamowite, że spółka po dość słabym roku, w którym nie sprzedawała tyle, co by mogła, jednak jest najwyżej w historii, na poziomach, których nie dotarła przy bardzo mocnej ekspansji zagranicznej w 2019 roku. – informuje Michał Palaczyk.

LPP notuje historyczne szczyty, jednak WIG20 notuje nudną sesję, wskazuje Michał Palaczyk
Notowania spółki LPP dnia 15 czerwca 2021. Źródło: Comparic.pl

Spółka LPP, podobnie jak WIG20, w trakcie dzisiejszych notowań prezentuje się spadkowo. Na chwilę obecną traci ona 2,74%, co oznacza spadek o 310 zł, a dokładna wycena akcji wynosi 11 020 zł.  Zejście poniżej poprzedniego zamknięcia miało miejsce już po 10, natomiast po 11 zauważalne jest mocniejsze osłabienie sentymentu.

Mercator dalej spada

Mercator wygląda ciekawie, ponieważ w momencie, kiedy ogłaszał skup akcji, pojawiła się jakaś chwila takiego wybicia z progu zmienności. Wyglądało to bardzo ładnie, co oczywiście nie odmienia tego wielomiesięcznego trendu spadkowego, po chwilowym ataku z wakacji zeszłego roku. Niemniej w takim focusowym makro ujęciu zauważymy, że jesteśmy dość blisko tych kluczowych poziomów w okolicach 220 zł. Jeśli tutaj ma nastąpić jakieś wybicie, to pewnie pojawi się w okresie do końca lipca. – podkreśla Michał Palaczyk.

LPP notuje historyczne szczyty, jednak WIG20 notuje nudną sesję, wskazuje Michał Palaczyk
Notowania spółki Mercator Medical dnia 15 czerwca 2021. Źródło: Comparic.pl

Również i na Mercator Medical widać spadki. Początkowo spółka otworzyła się na 232,50 zł, po czym zanotowała spadek do 231,50 zł. Wtedy też miało miejsce mocniejsze wybicie, aż do 234,10 (powyżej poprzedniego zamknięcia na poziomie 233,70 zł), jednak zaraz po 10 nastąpiło mocne osłabienie, które zniosło spółkę w okolice 230 zł. Aktualnie traci ona 1,63%, a cena akcji wynosi 229,90 zł.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania ropy forex | mwig40 notowania | dax indeks | celon notowania | akcje enea | codzienne komentarze giełdowe | intercars akcje |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here