Naga MarketsLPP ma umowę z Figene Energia na dostawy 'zielonej' energiiWarszawa, 07.10.2021 (ISBnews) – LPP podpisało umowę z Figene Energia na dostawę prze okres 10 lat zielonej energii do większości budynków biurowych firmy na terenie Polski oraz Centrum Dystrybucyjnego w Pruszczu Gdańskim od 1 stycznia 2023 r., podała spółka Szacowany wolumen energii niezbędnej do zaspokojenia potrzeb firmy w tym okresie wynosi 358 tys. MWh.

„Kontrakt podpisany z firmą Figene Energia, to nasz kolejny krok w realizacji celów, jakie przyjęliśmy w 'Strategii Zrównoważonego Rozwoju na lata 2020-2025′. Zobowiązaliśmy się w niej, że sukcesywnie będziemy neutralizować nasz wpływ na otoczenie, mając na uwadze wszystkie obszary działalności. Kilka tygodni temu zakończyliśmy instalację paneli fotowoltaicznych na powstającym w Brześciu Kujawskim Centrum Dystrybucyjnym LPP. Tam zdecydowaliśmy się na zasilanie słoneczne. Tym razem, podpisując umowę z Figene postawiliśmy na energię wiatrową” – powiedział dyrektor ds. administracyjno-technicznych w LPP Łukasz Piwoński, cytowany w komunikacie.Podpisana umowa z Figene Energia przewiduje możliwość przedłużenia kontraktu o okres dodatkowych 5 lat.

Zgodnie z założeniami strategii zrównoważonego rozwoju na lata 2020-2025 „For People For Our Planet” wdrażanie przez LPP rozwiązań przyjaznych środowisku obejmuje nie tylko procesy produkcyjne, logistyczne i sieć sprzedaży, ale także obiekty, w których działa spółka. Oprócz decyzji o zasilaniu własnych biur i budynków z OZE, LPP stawia na zieloną energię również w salonach sprzedaży.

„Tam, gdzie istnieje możliwość wyboru dostawcy, z uwagi na warunki najmu, spółka korzysta ze źródeł odnawialnych – w 2020 roku z OZE pochodziło 25% energii zużywanej przez sklepy. Celem długofalowym spółki w zakresie zrównoważonego rozwoju w budynkach centrali i sieci sprzedaży jest objęcie wszystkich nowych obiektów certyfikatami ekologicznymi BREEAM lub LEED. Działania podejmowane we wszystkich obszarach strategii mają z kolei doprowadzić do ograniczenia emisji CO2 o 15% do 2025 r.” – podsumowano.

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: playway akcje prognozy | jsw giełda | akcje pkn orlen | cena złotówki | mercator notowania | pkp cargo akcje kupno | dino giełda |

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here