Naga MarketsŚrodowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) już za nami. Okazuje się, że wskutek kryzysu gospodarczego, spowodowanego wybuchem pandemii koronawirusa, sentyment na giełdzie pozostaje dość negatywny. Mimo, że indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś o symboliczne 0,06 proc., to jednak aż 12 spośród 20 spółek tworzących ten indeks zakończyło sesję pod kreską.

  • 7 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało w środę na wartości
  • 12 z 20 spółek z WIG20 traciło w środę na wartości

LPP liderem wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 zaledwie 7 zyskiwało dziś na wartości a aż 12 odnotowało spadki. Notowania jednej spółki utrzymywały się na względnie stabilnym poziomem. Liderem wzrostów okazała się spółka LPP, której akcje wzrosły aż o 7,19 proc.

Po czerwonej stronie tego zestawienia, na szczególną uwagę zasługuje natomiast Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW), której akcje potaniały o 9,46 proc.

Źródło: Stooq

XTB największym przegranym sesji

Na uwagę zasługuje także fakt, że aż 60 pros. spółek notowanych na warszawskim parkiecie zakończyło środową sesję pod kreską. Największą dzienną deprecjację odnotowano na akcjach XTB. Była to reakcja rynku na publikację szacunkowych wyników finansowych spółki. Z raportu tego wynika bowiem, że zysk netto był II kw. br. niższy aż o 33 proc.

Źródło: bossa.pl

Spoglądając na notowania XTB zauważymy, że wskutek dzisiejszej deprecjacji, akcje spółki ponownie znalazły się poniżej 20 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPolski złoty traci drugą sesję z rzędu, dolar, funt, frank i euro w górę, USD/PLN po 3,7569 zł
Następny artykułRezerwa Federalna pozostawia stopy bez zmian, USD reaguje spadkami
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here