Naga MarketsCzwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych już za nami. Okazuje się, że sentyment na warszawskim parkiecie był dziś niezwykle optymistyczny. Indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na GPW wzrósł dziś bowiem o 1,80 proc.

  • Aż 16 z 20 spółek z WIG20 zyskiwały w czwartek na wartości
  • Zaledwie 3 z 20 spółek z WIG20 traciły w czwartek na wartości

LPP liderem wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 aż 16 zyskiwało a zaledwie 3 traciły dziś na wartości. Notowania jednej spółki utrzymały się natomiast na stabilnym poziomie. Największe wzrosty dostrzec można było na notowaniach spółki LPP. Akcje odzieżowego giganta z Pruszcza Gdańskiego wzrosły dziś bowiem aż o 9,84 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują

Źródło: Stooq

Aż 60 proc. spółek z GPW zyskiwało w czwartek na wartości

Największe obroty w trakcie poniedziałkowego handlu odnotowano na akcjach CD Projektu. Warto także zwrócić uwagę, że aż 60 proc. spółek notowanych na warszawskim parkiecie zyskiwało dziś na wartości, a zaledwie 24 proc. odnotowało spadki. Notowania 16 proc. spółek zakończyły natomiast sesję bez większych zmian.

Źródło: bossa.pl

Akcje LPP wzrosły o niemal 29 proc.

Spoglądając na notowania LPP zauważymy, że akcje spółki wzrosły na przestrzeni ostatnich trzech dni o niemal 29 proc. Aprecjacji tej nie przeszkodziła nawet wczorajsza informacja o zamknięciu od najbliższej soboty galerii handlowych, gdzie zlokalizowane są sklepy stacjonarne wielu brandów należących do spółki.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara i franka pod kreską. Funt zyskuje do złotego, a euro stabilnie w czwartek 5 listopada
Następny artykułFed nie zmieniła stóp proc. Pandemia może opóźnić ich podwyżkę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here