Naga MarketsLPP i Dino Polska na rocznych maksimach. Perły WIG20 w mocnej formieW trakcie dzisiejszych notowań perły indeksu WIG20, czyli LPP i Dino Polska, po raz kolejny zameldowały się na swoich rocznych (i historycznych) maksimach. LPP zyskuje w trakcie sesji ponad 2%, przebijając w ten sposób poziom 15 500 zł. Z kolei Dino Polska nie utrzymało porannych wzrostów, notując aktualnie spadek niecałe 0,6%.

LPP wybija kolejne rekordy

W trakcie dzisiejszej sesji LPP notuje mocne wzrosty swojej giełdowej wyceny. Spółka zyskuje obecnie aż 2,04%, co oznacza wzrost o 310,00 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 15 200,00 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo 15 510,00 zł. Oznacza to, że spółka po raz kolejny znalazła się na rocznych (i historycznych maksimach).W trakcie ostatnich miesięcy notowania tego odzieżowego giganta systematycznie rosną. Jeszcze początkiem listopada 2020 inwestorzy płacili za akcję LPP niecałe 5200 zł, co oznacza blisko 3-krotnie mniej niż w trakcie dzisiejszych notowań.

LPP i Dino Polska na rocznych maksimach. Perły WIG20 w mocnej formie
Notowania spół LPP dnia 23.09.2021. Źródło: Comparic.pl

W trakcie sierpnia wycena spółki zanotowała korektę z poziomu ok. 14 500 zł do 13 500 zł, jednak już pod koniec wskazanego miesiąca do głosu po raz kolejny doszły byki, rozpoczynając kolejną falę wzrostową.

Spółka zalicza się więc do najmocniej zyskujących w całym indeksie WIG20, a za tym sukcesem stoją m.in. bardzo dobre wyniki, jakie spółka osiąga w sprzedaży internetowej, o czym informował m.in. Michał Palaczyk na antenie Comparic24.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

Dino Polska z lekką zadyszką

W trakcie czwartkowych notowań Dino Polska notuje nieznaczny spadek swojej giełdowej wyceny. Spółka traci obecnie 0,58%, co oznacza spadek o 2,00 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 347,00 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo 345,00 zł.

invest

Początkowo spółka otworzyła się jednak z wynikiem 348,60 zł, co pozwoliło jej na osiąganie rocznych maksimów w trakcie pierwszych minut dzisiejszej sesji, choć wynik ten nie został utrzymany i już po 15 minutach spółka spadła „pod kreskę”.

LPP i Dino Polska na rocznych maksimach. Perły WIG20 w mocnej formie
Notowania spółki Dino Polska w latach 2020-2021. Źródło: Comparic.pl

Dino Polska w trakcie ostatnich lat notuje bardzo dynamiczne wzrosty swojej giełdowej wyceny, które nie zostały zatrzymane nawet przez krach z marca 2020, w którego trakcie spółka zaliczyła bardzo nieznaczny spadek (względem innych podmiotów na rynku). Od początku 2020 roku wycena spółki wzrosła z ok. 140 zł do prawie 350 zł obserwowanych w trakcie ostatnich dni.

Warto wskazać, że wzrosty miały miejsce w sytuacji, kiedy to szeroki rynek notował ponad 2% korektę. Co więcej, obecna wycena sprawia, że prezes spółki (Tomasz Biernacki) uchodził w ostatnim czasie za najbogatszego człowieka w kraju nad Wisłą.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orange akcje wykres | giełda cyfrowy polsat | selvita akcje wykres | rubel kurs | kurs dolara australijskiego prognozy na najbliższe dni | ccc akcje opinie | kurs jena prognozy |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here