Naga MarketsLPP broni WIG20 przed spadkamiObawy dotyczące pojawienia się nowej odmiany koronawirusa oraz związana z tym  niepewność w zakresie skuteczności opracowywanych obecnie szczepionek pognębiła nastroje na globalnych rynkach, zwłaszcza zachodnioeuropejskich. Coraz więcej krajów europejskich wprowadza ściślejsze ograniczenia, oprócz już podjętych działań, w zakresie przemieszczania się ludzi.

LPP z pozytywnymi wynikami po raporcie finansowym za III kw.

Na krajowym rynku zniżkowała znakomita większość notowanych spółek. Przed spadkiem zdołało się jedynie wybronić LPP, a to w wyniku prawdopodobnie pozytywnej oceny opublikowanego wczoraj raportu finansowego za III kw. Największy negatywny wpływ na indeks miał sektor paliwowy, co przy wspomnianych ograniczeniach w transgranicznym przemieszczaniu się ludności skutkuje po prosto spadkiem popytu na paliwa. Obawy o utrudnienia w transporcie mogą też stać za gorszymi nastawieniem do akcji ALLEGRO, chociaż tutaj fakt wejścia tej spółki do indeksu Stoxx Europe 600 i jednocześnie mocnej przeceny tego indeksu też może dodawać większą zmienność. Wciąż pod presją rewizji prognoz sprzedaży najnowszej gry są akcje CDPROJEKT. Słabo zachowują się banki i energetyka.

Te artykuły również Cię zainteresują
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym

Na wykresie dziennym FW20 pojawił się układ zbliżony do lokalnej formacji podwójnego szczytu. Bieżące notowania zeszły do strefy wsparcia uprzedni pokonanych wierzchołków (1867 pkt.). Na MACD jest utrzymany sygnał sprzedaży, silnemu obsunięciu podlega RSI. Na wykresie 60-min kurs instrumentu zrealizował pierwszy poziom docelowy określony wsp. 1,618 (1870 pkt.) z ubiegłotygodniowej zwyżki, kolejna bariera 2,618 to 1780 pkt. Zmiana notowań na główne indeksy zagraniczne od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny lub nawet lekko wzrostowy początek sesji dla FW20.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Lpp bardzo stabilnie się teraz trzyma. Realizują swoje wcześniejsze założenia inwestycje więc pandemia im niestraszna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here