Naga Markets

Loża ekspertów GPW - po słabym wrześniu nadejdzie lepszy październik! Faworytami Asbis, Wittchen, Harper, Votum, CI Games, GreenX i LMgamesLoża Ekspertów to prognozy na najbliższy tydzień dla kursu euro, kursu dolara, GPW i spółek, których nasi eksperci uważają za faworytów. Jest to bardzo cenne źródło informacji dla osób zainteresowanych ekonomią, inwestycjami i rynkami finansowymi. W skład tego cyklu wchodzą znani ekonomiści, blogerzy, najpopularniejsze osobistości z Twittera oraz wpływowi influencerzy, którzy dzielą się swoimi opiniami na temat kursu złotego, notowań EUR/USD i sytuacji na polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Propozycjami ciekawych spółek na najbliższy czas podzielił się z naszymiCzytelnikami Damian Panek, niezależny inwestor fundamentalny twórca portalu inwestowaniegpw.pl, którego profil na twitterze @DamianInwestorxobserwowany jest przez ponad 12 000 osób. Jego portfel IKE wypracowuje coroczne zyski od 2016r. o czym można poczytać na blogu/twitterze.Dobry czas na kupno akcji

Sezon wyników na GPW okresem weryfikacji podjętych decyzji. Po bardzo słabym sierpniu obecny miesiąc jest już zdecydowanie lepszy, a oczy inwestorów zwrócone są na wyniki finansowe spółek. Ze względu na spowolnienie, wzrost kosztów, wysoką inflację nie brakuje negatywnych zaskoczeń, które dla jednych są powodem do sprzedaży akcji, a dla innych okazją do zdecydowanie tańszych zakupów.

Moim zdaniem teraz jest właściwy moment na akumulacje i kupno dobrych fundamentalnie spółek, które zostały poddane w ostatnim czasie mniejszej lub większej korekcie. Dzisiejsi moi faworyci to będą 2 spółki, które kupiłem na piątkowej sesji, o czym informowałem na twitterze, zamieszczając przy tym rzeczywiste screeny transakcji.

Zobacz także: Co jest grane na GPW – Elektrotim rośnie o 25% we wrześniu! JSW i Bogdanka mocno w górę! CI Games z reakcją popytu, CD Projekt szykuje nowe otwarcie

Czas na odbicie akcji Wittchen

Pierwszym moim faworytem jest spółka Wittchen, która straciła na piątkowej sesji -19%, ale momentami te spadki przekraczały -20%. Spółka opublikowała raport półroczny, wyniki za drugi kwartał miały prawo rozczarować inwestorów (mimo faktu że sam wynik 2kw. był ostatecznie lepszy r/r), ale reakcja była dla mnie histeryczna, niezrozumiała i nie uzasadniająca aż takiej skali przecenę.

Wittchen to nie jest spółka wzrostowa, nie była wyceniana jak spółka wzrostowa, więc aż taka przecena jest w mojej opinii całkowicie nieadekwatna. W mojej opinii ewidentnie inwestorów poniosła fantazja, puściły im nerwy, SL i sprzedawali głównie pod wpływem emocji, a nie racjonalnego myślenia i oceny samych wyników. Spółka od szczytu swoich notowań w tym roku straciła ponad -30% i zdecydowanie należy się jakieś odreagowanie ostatnich spadków.

Asbis skrajnie niedowartościowany

Drugim moim faworytem na najbliższy czas jest ASBIS. Spółka jest po korekcie, kurs spadł z ATH na 32,50zł na niespełna 29zł, a akcje na piątkowej sesji kosztowały momentami niewiele ponad 28zł, co wykorzystałem do jej zakupu.

Spółka w dalszym ciągu jest w mojej opinii skrajnie niedowartościowana, a zakładam że zrealizuje w tym roku prognozy zarządu mówiące o zysku w wysokości 78-82mln USD. W ostatnim miesiącu kurs dolara uległ umocnieniu do PLN o około 6%, co dodatkowo może mieć pozytywny wpływ na końcowe wyniki w tym roku oraz wysokość wypłaconej zaliczki na dywidendę w grudniu.

Polecamy: Po sesji – czas na wzrosty na złocie, srebrze i platynie! Co dalej z notowaniami EUR/USD? Prognozy kursu GBP/USD i USD/JPY

Swój pogląd na GPW przedstawił także Paweł Gwiazda, autor obserwowanego przez ponad 2000 osób profilu “Portfel Realny GPW“

Tradycyjnie słaby wrzesień

Indeks cenowy po przełamaniu kanału wzrostowego kontynuuje powolny trend spadkowy. Dopiero przebicie w górę poziomu ok. 825 pkt na indeksie PLWS zasygnalizowałby odwrócenie tej niekorzystnej tendencji.

Na razie jednak wyraźne wzrosty obrotów na indeksach sWig80 i mWIG40 w trakcie spadkowych tygodni i odwrotnie spadek obrotów w minionym lekko wzrostowym tygodniu sugerują małe szanse na ziszczenie się takiego scenariusza.

Nadal realizuje się „ścieżka” tradycyjnie słabego września. Ożywił się za to nieco rynek obligacji, który jest obecnie dobra alternatywą dla rynku akcji. W ciągu ostatnich 3 miesięcy na ETF na polskie obligacje skarbowe można było zarobić 4%. I wszystko wskazuje że w obliczu spadającej inflacji tendencja to utrzyma się.

Swoimi poglądami zechciał się podzielić “Ja inwestor” obserwowany przez ponad 2100 osób, pokazujący screeny z realnych zagrań. Z początkowych 40 000 zł w 2020 roku powiększył saldo portfela do obecnych 900 000 zł.

Ożywienie w październiku

W moim portfelu w tym tygodniu nie zaszły żadne zmiany, nadal posiadam udziały w Harper, Votum, CIgames, GreenX, LMgames. Obroty na całym rynku nie napawają optymizmem, ale mam nadzieję, że spadkowy historycznie wrzesień się skończy i pojawi się popyt. Rozglądam się cały czas za nowymi okazjami i uważam, że październik przyniesie ożywienie.

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.