Naga MarketsDroga w Australii i znak ostrzegawczy z kanguremSzef Banku Rezerw Australii (RBA) Philip Lowe zanegował rosnące oczekiwania inwestorów na wczesne podwyżki stóp procentowych, argumentując, że przyspieszenie wzrostu płac zajmie trochę czasu i powtórzył, że nie spodziewa się podwyżek przed 2024 r. Dane z Australii w tym tygodniu powinny być słabe, co może spotęgować ruch pary AUD/USD w kierunku dołka 0,72. „Aussie” nieznacznie spada we wtorek w okolice 0,7340.

  • RBA dał jasno do zrozumienia, że ​​nie będzie używać polityki pieniężnej do chłodzenia rynku mieszkaniowego
  • Lowe próbuje wykorzystać rekordowo niskie stopy na poziomie 0,1%, aby pobudzić rynek pracy i szybszy wzrost płac
  • W ostatnich miesiącach najsilniejsze gałęzie przemysłu w Australii wykazywały jedynie skromny popyt na siłę roboczą
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Gdy inflacja trwale powróci do zakresu 2-3%, RBA zacznie podnosić stopy

Philip Lowe, gubernator RBA

Trudno mi zrozumieć, dlaczego podwyżki stóp są wyceniane w przyszłym roku lub na początku 2023 roku. Chociaż w tym okresie stopy mogą wzrosnąć w innych krajach, nasze doświadczenia związane z płacami i inflacją są zupełnie inne – powiedział Lowe we wtorek w przemówieniu.Podczas gdy Korea Południowa podniosła stopy procentowe, a Nowa Zelandia ma zamiar pójść w jej ślady, oba banki centralne również próbują powstrzymać rosnące ceny aktywów. RBA dał jasno do zrozumienia, że ​​nie będzie używać polityki pieniężnej do chłodzenia rynku mieszkaniowego.

Lowe próbuje wykorzystać rekordowo niskie stopy na poziomie 0,1%, aby pobudzić rynek pracy i szybszy wzrost płac, co zostało przerwane przez ostatni lockdown połowy populacji Australii. Stopa bezrobocia wyniosła w lipcu 4,6%, a ekonomiści przewidują, że w sierpniu wzrosła do 5%

W ostatnich miesiącach najsilniejsze gałęzie przemysłu w Australii wykazywały jedynie skromny popyt na siłę roboczą. Gubernator stwierdził, że zajmie „trochę czasu”, zanim wzrost płac osiągnie poziom, który będzie napędzał szybszą inflację.

Australijscy decydenci polityczni w zeszłym tygodniu posunęli się naprzód, zmniejszając tygodniowe zakupy obligacji do 4 z 5 miliardów dolarów, jednocześnie wydłużając czas trwania o trzy miesiące do połowy lutego.

Zapytany o kolejne kroki, Lowe powiedział, że bank zakończy zakupy obligacji, gdy inflacja i zatrudnienie będą na dobrej drodze do osiągnięcia swoich celów. Gdy inflacja trwale powróci do około połowy zakresu 2-3%, RBA zacznie podnosić stopy. RBA spodziewa się, że gospodarka odbije się w ostatnich trzech miesiącach roku po skurczeniu się w tym kwartale o 2%.

Kurs dolara (AUD/USD) dozna dalszych spadków do 0,72 – Westpac

Dane z Australii w tym tygodniu powinny być słabe, dlatego para AUD/USD jest prawdopodobnie podatna na dalsze spadki, potencjalnie nawet do 0,7200, donoszą ekonomiści z Westpac.

invest

Jednym z prawdopodobnych źródeł wsparcia dla AUD jest konwersja historycznie ogromnych dywidend górniczych, 18 mld AUD lub więcej. To oczywiście tylko tymczasowe wsparcie, ale będzie trwało przez jakiś czas – napisano w raporcie.

Istnieje również optymizm, że w czwartym kwartale Australia złagodzi ograniczenia, a tym samym zwiększy możliwości odbicia gospodarki.

Mimo to dane dla Australii w tym tygodniu powinny być słabe, w tym nasza prognoza -175 tys. dla sierpniowych miejsc pracy. Tymczasem dolar amerykański również wrócił na przyzwoitą pozycję. Para AUD/USD prawdopodobnie będzie podatna na dalsze niepowodzenia, potencjalnie nawet do 0,7200 – podsumowano.

Kurs AUDUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs AUDUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos giełda | kęty akcje prognozy | enea akcje wykres | notowania develia | kurs usd | kurs hrywny nbp | kernel kurs |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here