Naga Marketsmoney-837376_1920

LOW ATR – EURUSD

LOW ATR – jest strategią długoterminową, przeznaczoną dla pary walutowej EURUSD. Podstawowym założeniem strategii jest wejście w pozycję po tym jak na rynku zobaczymy niską zmienność. Autorem strategii jest nasz redakcyjny kolega Nazarij Ałeksiuk. Inspiracją do przeprowadzenia badań zmienności było przeczytanie książki Larry Williamsa „Sekrety tradingu krótkoterminowego”. Strategie można bez problemu stosować pracując na etacie. Będziemy mieć średnio 2 sygnały na zajęcie pozycji w miesiąc. Następnie rynek decyduje jaki będzie wynik naszej transakcji. Opis strategii.

12eurusd

Na wykresie widzimy, że w minionym tygodniu powstała jedna świeca o małym poziomie zmienności. Następnie możemy zauważyć, że cena zrealizowała zasięg 1:1 w stosunku zysku do ryzyka i zaczęła dynamicznie spadać. Fundamentalnie mamy klarowną sytuację na wykresie i każdy sygnał na kupno musimy obserwować. Przy agresywnym podejściu można otwierać pozycję krótką po zrealizowaniu zasięgu 1:1. Stop loss w takim przypadku znajdowałby się w odległości 60 pipsów od poziomu wejścia. Przypomnijmy założenia strategii niżej. Jeśli widzimy ruch cenowy większy od 30 pipsów(od zamknięcia) to można będzie rozważyć otwarcie pozycji krótkiej(według strategii). Nie należy jednak otwierać pozycję krótkie jeśli cena wzrośnie o 30 pipsów od zamknięcia świecy. Ewentualnym miejscem na zajęcie pozycji krótkiej po przekroczeniu wzrostowej zmienności to poziomy 90 pipsów wyżej. Czyli test okolić szczytów. Rozsądny SL w tym przypadku znajdowałby się 60 pipsów wyżej przy RR 2:1. Konserwatywny scenariusz przewiduje wejście w pozycje z ręki po sygnale z mniejszego interwału czasowego. Przy otwarciu pozycji należy pamiętać o spreadzie, który różni się w zależności od brokera (polecamy sprawdzić spready u brokera FxGrow) i o MM. Ryzyko na transakcję nie należy przeznaczać więcej od 2% depozytu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTrading Po Pracy: USDJPY – 17 lipca 2016
Następny artykułCarry Trade: AUDUSD
Dealer w Noble Securities S.A. Wcześniej związany z Wincor Nixdorf oraz portalem Comparic.pl. W swoim tradingu oraz analizach opiera się przede wszystkim na długoterminowym Price Action, szukając transakcji gwarantujących najwyższy potencjalny poziom zysku do ryzyka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here