Naga MarketsLotos ze znacznym wzrostem na koniec poniedziałkowej sesjiRynki pozytywnie zareagowały na przyjęcie pakietu stymulacyjnego w USA i porozumienie handlowe na linii UE – Wielka Brytania, tym samym ostatni tydzień tego roku rozpoczął się od wzrostów. WIG20 zakończył dzień przebijając poziom 2000 tys. pkt (2004,4 pkt.), zyskując tego dnia +2,5%. Obroty na polskich blue chipach wyniosły 831 mln PLN.

Lotos i inne blue chipy głównie zwyżkowały

Wszystkie spółki z tego indeksu zakończyły dzień na plusie, najsilniejszą zwyżką mogły się pochwalić m.in. CCC +7,6% oraz Lotos +5,6%. Również mWIG40 zakończył notowania zyskując 2,5%, nieco słabiej zachowywały się walory sWIG80, który urósł o 1,6%. Europejskie giełdy świeciły się na zielono, DAX urósł o +1,5%, CAC40 +1,2% a FTSE100 zyskał skromne +0,1%. Poświąteczne notowania na Wall Street przyniosły nowe rekordy wszech czasów trzech głównych indeksów, S&P500 poszedł w górę o 0,9%, a Nasdaq i Dow Jones zyskały tego dnia 0,7%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeszcze w poniedziałek Izba Reprezentantów Kongresu przyjęła ustawę zwiększającą kwotę wsparcia z 600 do 2 tys. USD, nad którą prawdopodobnie we wtorek Senat będzie głosował. Dzisiaj przed nami na GPW debiut Dadelo, a na NC Detalion Games. Na rynkach azjatyckich Shanghai Composite Index traci 0,3% a Nikkei idzie w górę o 2,7%. Od samego rana kontrakty terminowe na DAX i na amerykańskie indeksy rosną.

Autor: Krzysztof Tkocz, analityk BDM

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here