Naga MarketsLotos zatrzymany przy oporze 68 zł. Kolejne tygodnie w korekcieKurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,10%. Akcje drożały o 0,06 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 61,98 zł. Jest to niezły wynik na tle tracącego wczoraj 1,19% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niskich obrotach na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 60,72 zł. W sumie od dołka wyznaczonego w połowie marca, kurs wzrósł o ponad 75%.

  • Lotos notuje ponad 6,1 mld zł przychodów za pierwszy kwartał
  • Niemal bez reakcji na wykresie
  • Łagodna korekta od kilku tygodni daje szansę na powrót do wzrostów

Kolejny tydzień w korekcie

Na wykresie tygodniowym widać, że dynamika trwających w kolejnych tygodniach spadków nie jest zbyt imponująca. To samo mówi analiza obrotów, które systematycznie spadają do pierwszych dni kwietnia. Ostatnich kilka tygodnia można więc zaklasyfikować jako typową korektę po bardzo silnym odbiciu. Wydaje się więc, że poprawa na rynkach akcyjnych oraz stabilniejsze zachowanie ropy naftowej, powinny pomóc w pojawieniu się kolejnej fali wzrostowej. Po zakończeniu korekty, celem będzie wybicie oporu przy 68 zł.

lotos 12.05.2020
Notowania Lotos 12.05.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Ponad 6,1 mld zł przychodów w I kwartale

Grupa Lotos odnotowała skonsolidowany oczyszczony wynik EBITDA LIFO w wysokości 0,67 mld zł w I kw. 2020 roku, wynika ze wstępnych szacunków. Według tych danych, raportowana skonsolidowana strata EBIT w I kw. br. wyniosła 1,36 mld zł. Szacunkowe skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 6,1 mld zł.

Jednocześnie spółka informuje, iż w omawianym okresie, na raportowany skonsolidowany wynik operacyjny EBIT ujemnie wpłynął dynamiczny spadku notowań ropy naftowej i produktów rafineryjnych na globalnych rynkach w pierwszym kwartale 2020 roku. W rezultacie spółka szacuje, że w I kwartale 2020 roku strata na poziomie raportowanego skonsolidowanego wyniku operacyjnego EBIT wyniesie -1,36 mld złConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here