Naga MarketslotosKurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, spadał podczas wczorajszej sesji o około 2,37%. Akcje taniały o 1,54 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 63,56 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj 1,42% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 63,56 zł. W sumie od początku bieżącego roku spółka straciła w szczytowym momencie ponad 55% swej wcześniejszej wyceny.


Co dalej z odbiciem?

Spółki paliwowe dokonały dość znaczących odbić po pierwsze fali koronawirusowej przeceny. Spoglądając na wykres tygodniowy, widać jak cena odbiła od czytelnego wsparcia w rejonie 40 zł. Kurs zdołał wykonać około 40% korektę, jednak sytuacja zaczęła komplikować się w rejonie wcześniejszych dołków z lat 2017-2018. Po czterech tygodniach zwyżki, wczoraj pojawiła się pierwsza rysa na tym pozytywnym obrazie technicznym. Tuż przed osiągnięciem poziomu 70 zł, doszło do mocniejszej reakcji podażowej przy podwyższonych obrotach. Wydaje się więc, że w okresie dłuższego weekendu, może dojść do realizacji zysków z tego odbicia, z uwagi na ryzyko napływu negatywnych informacji w czasie Świąt np. w zakresie szerzenia się pandemii czy też decyzji kartelu OPEC, który będzie obradował w czwartek.

lotos 8.04.2020
Notowania Lotos 7.04.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Problemy z nowym złożem

Grupa Lotos ocenia, że w rezultacie pandemii koronawirusa pojawiły się okoliczności, które uniemożliwiają rozpoczęcie wydobycia ze złoża YME w dotychczas komunikowanym terminie, tj. IV kwartale 2020 roku. Teraz spółka szacuje rozpoczęcie wydobycia na IV kw. 2021 roku. “Czas trwania przebudowy platformy Maersk Inspirer, która zgodnie z planem zagospodarowania złoża będzie służyła wydobyciu węglowodorów na YME ulegnie istotnemu wydłużeniu w następstwie zarządzenia władz norweskich, które skutkuje koniecznością rezygnacji z pracowników pochodzących spoza Norwegii” – napisano w komunikacie. Spółka na bieżąco analizuje sytuację na projekcie YME oraz będzie informować o kluczowych ustaleniach zmieniających obecny status jego realizacji.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here