Naga MarketsLotos z przystankiem przed nowymi maksimami Kurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,44%. Akcje taniały o 0,26 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 58,08 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,67% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 58,60 zł. W sumie od końca października kurs rośnie już o niemal 120%.

Łagodna korekta

Notowania Lotosu od kilku dni poruszają się w korekcie. Jak dotąd, spadki są bardzo łagodne i trudno mówić o jakiejś mocniejszej dystrybucji. Takie zachowanie kursu mimo obecności na szczytach trendu, świadczy o nadal pozytywnym sentymencie do spółki. Wydaje się, że przed Lotosem szansa na nowe maksima, tym bardziej, że sytuacja na rynku ropy naftowej może premiować tego typu firmy.lotos 30.09.2021
Notowania Lotos 30.09.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Fuzja z Orlenem pewna

Fuzja PKN Orlen i Grupy Lotos się wydarzy i jest wydarzeniem nieodwracalnym, uważa partner zarządzający kancelarii Rymarz Zdort, doradca prawny Grupy Lotos Paweł Rymarz. Finalizacja całego procesu powinna nastąpić w II kwartale 2022 roku. „W zakresie środków zaradczych wciąż jest więcej chętnych niż aktywów do dezinwestycji i z doświadczenia wiem, że ostatecznych partnerów poznamy najprawdopodobniej w trakcie ostatnich 48 godzin przed upływem terminu wyznaczonego przez Komisję Europejską na 14 listopada 2021 roku” – powiedział Rymarz podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EKG) w Katowicach.

Jak zapewnił, nie ma żadnych obaw co do tego, że środki zaradcze będą mogły zostać zgłoszone do aprobaty przez KE. „To, co się jeszcze wydarzy do 14 listopada, to najpierw akcjonariusze wyrażą zgodę na dezinwestycje i restrukturyzację niezbędne do realizacji środków zaradczych, a Orlen i Lotos podpiszą wiążące umowy regulujące te środki zaradcze, które zostaną przedstawione KE” – dodał Rymarz.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here