Naga MarketsLotos z nowym prezesem. Kurs blisko poprzedniego dołka Kurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, spadał podczas wczorajszej sesji o około 3,05%. Akcje taniały o 2,58 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 80,96 zł. Jest to słaby wynik na tle tracącego wczoraj 0,32% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, porównywalnych z poprzednimi dniami. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 82 zł. W sumie podczas listopadowej korekty spółka straciła ponad 20% swej wcześniejszej wyceny.


Lotos z dużą korektą, blisko poprzedniego dołka

Spoglądając na notowania z tygodniowym interwałem czasowym, widać że kurs podlega w ostatnich tygodniach zdecydowanej korekcie, nadal jednak patrząc z szerszej, wieloletniej perspektywy, możemy mówić o trendzie wzrostowym. Charakterystyczne dla tego trendu jest to, że kolejne dołki pojawiają się wyżej od poprzednich. Jest to pewną wskazówką, gdyż obecnie cena spadła w rejon właśnie poprzedniego dołka. Poziom 76,70 zł jest więc bardzo istotny. Na razie cena lekko odbiła, jednak słabszy nastrój do spółek paliwowych po ogłoszeniu wezwania przez PKN Orlen na akcje Energii, może się utrzymać do końca roku. Wtedy wsparcie byłoby zagrożone. Być może czas sprzyja akcjonariuszom, gdyż okres świąteczny i niższa zmienność mogą zapobiec większym spadkom notowań.

lotos 10.12.2019
Notowania Lotos 10.12.2019

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Lotos z nowym prezesem

Podczas poniedziałkowej sesji spółka poinformowała, że rada nadzorcza odwołała dotychczasowego prezesa Mateusza Aleksandra Boncę ze składu zarządu Grupy Lotos X kadencji i powierzyła pełnienie funkcji prezesa Jarosławowi Adamowi Wittstockowi. Jarosław Wittstock w zarządzie Grupy Lotos zasiada od 11 września 2018 roku, pełniąc funkcję wiceprezes zarządu ds. korporacyjnych. Nowy prezes pracował dotąd m.in. w Banku Gospodarki Żywnościowej, BG Leasing, Hanza Leasing, PZF Cefarm czy Swissmed Centrum Zdrowia. Prowadził także własną firmę doradczą. W latach 2016-2017 był dyrektorem Oddziału Pomorskiego ARiMR. Od marca 2017 roku związany zawodowo z Grupą Energa.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here