Naga MarketsLotos z mocniejszym odbicie. Celem okolice 40 zł Kurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, rósł podczas wczorajszej sesji o około 3,03%. Akcje drożały o 1,05 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 36,60 zł. Jest to mocny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,04% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 35,70 zł. W sumie od początku roku kurs spadł o około 65%.

W kierunku 40 zł

Całkiem spore wzrosty miały wczoraj miejsce na akcjach Lotosu. Wydaje się, że odżycie paliwowych spółek to m.in. efekt silnych wzrostów cen ropy naftowej. Drugi powód to zapewne szczepionka, która może skończyć problemy transportu, a tym samym zwiększyć popyt na paliwa. Na wykresie kurs walczy o wybicie poprzednich maksimów. Głównym celem wydaje się być linia trendu lub opór w okolicach 40 zł czyli minima z pierwszej fali pandemii.

Te artykuły również Cię zainteresują
lotos 26.11.2020
Notowania Lotos 26.11.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Lotos objął akcje Grupy Azoty Polyolefins

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Grupy Azoty Polyolefins – spółki celowej powołanej do realizacji projektu Polimery Police – dokonało podwyższenia kapitału zakładowego spółki o 323 684 990 zł, do 922 968 300 zł, w drodze emisji akcji, które objęły Grupa Lotos oraz Hyundai Engineering i Korea Overseas Infrastructure & Urban Development Corporation (KIND), podały Grupa Azoty i Grupa Lotos w osobnych komunikatach.

Partnerzy dokonali wpłaty środków na pokrycie nowych akcji Grupy Azoty Polyolefins i po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału zakładowego, wspólnie z Grupą Azoty oraz Grupą Azoty Zakłady Chemiczne “Police”, staną się akcjonariuszami spółki realizującej projekt Polimery Police. Tym samym zakończony został kolejny etap procesu pozyskania części kapitałowej finansowania tej inwestycji, zaznaczono. “Zamknęliśmy kolejny etap na drodze do realizacji projektu ‘Polimery Police’.

Zostały spełnione warunki wskazane w umowach inwestycyjnych, co w konsekwencji umożliwiło podwyższenie kapitału zakładowego oraz wpłatę środków przez naszych partnerów. To ogromny sukces całego zespołu zaangażowanego w ten proces oraz efekt owocnej współpracy ze wszystkimi akcjonariuszami. Jestem usatysfakcjonowany, że wspólnie z nowymi akcjonariuszami możemy realizować to ambitne przedsięwzięcie” – powiedział prezes Grupy Azoty Mariusz Grab, cytowany w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here