Naga MarketslotosKurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,30%. Akcje drożały o 0,26 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 85,70 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,52% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, porównywalnych z poprzednimi dniami. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 85,56 zł. W sumie od początku listopada spółka straciła ponad 20% swej wcześniejszej wyceny.


Lotos w miejscu sugerującym odbicie

Notowania spółki na początku nowego roku wyglądają dość neutralnie. Niby mamy kontynuację ruchu spadkowego, jednak cena tak naprawdę stoi w miejscu. Wydaje się, że można uznać taką sytuację pod względem technicznym za umiarkowanie pozytywną. Mamy bowiem za sobą mocniejszą korektę. Spoglądając na notowania z tygodniowym interwałem czasowym, widać że nadal możemy mówić o trendzie wzrostowym. Charakterystyczne dla tego trendu jest to, że kolejne dołki pojawiają się wyżej od poprzednich. Jest to pewną wskazówką, gdyż obecnie cena oscyluje właśnie w okolicy poprzedniego dołka. Wyhamowanie spadków na lokalnym wsparciu i blisko dobrze respektowanej linii trendu, może sugerować, że popyt zbiera siły na dokonanie odbicia. Jakość tego odbicia mogłaby wskazać czy są szanse na kontynuowanie wieloletniego trendu wzrostowego.

lotos 15.01.2020
Notowania Lotos 15.01.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

100 mln zł z kontraktu z Polską Żeglugą Bałtycką

Przed kilkoma dniami spółka poinformowała, ze jej firma zależna Lotos Asfalt, zawarła roczny kontrakt z Polską Żeglugą Bałtycką na dostawy niskosiarkowych paliw za ponad 100 mln zł, które będą napędzać promy pływające pod logo Polferries. Kontrakt to pokłosie nowych przepisów Międzynarodowej Organizacji Morskiej, która wprowadziła przepisy ograniczające zawartość siarki w paliwie. Lotos Asfalt jest obecnie jedynym polskim producentem i dostawcą paliwa RMD80, które jest alternatywnym paliwem wobec morskiego oleju napędowego MGO.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here