Naga MarketslotosKurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,24%. Akcje taniały o 0,56 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 40,62 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 1,79% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 44,43 zł. W sumie od początku listopada spółka straciła ponad 25% swej wcześniejszej wyceny.

Finax

Notowania zahaczają o poziom 40 zł

Panika wywołana wzrostem zakażeń koronawirusem na terenie Europy Zachodniej, doprowadziła do potężnej przeceny większości spółek notowanych na warszawskim parkiecie. Solidarnie traci cały rynek, trudno więc szukać przyczyn przeceny w fundamentach firmy. Spadki zeszły pod poziom wsparcia przy 50 zł i na razie nie mamy większego odbicia. Teoretycznie niższe ceny ropy naftowej powinny spółkom paliwowym sprzyjać, do tego potrzebne jest jednak także opanowanie sytuacji na globalnych rynkach. Spoglądając na wykres, widać że w ostatnich dniach na spółkach paliwowych podjęto próbę dokonania odbicia. Kolejne sesje pokażą na ile trwała będzie ta próba.

Te artykuły również Cię zainteresują
lotos 17.03.2020
Notowania Lotos 17.03.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

843 tys. ton przerobionej ropy w lutym

Grupa Lotos przerobiła 843 tys. ton ropy naftowej oraz wyprodukowała 957 tys. ton produktów rafineryjnych w lutym 2020 r., podała spółka w ubiegłym tygodniu. Struktura wytworzenia produktów rafineryjnych Grupy Lotos w lutym 2020 roku podana została w konfiguracji technologicznej uwzględniającej instalacje produkcyjne spółki oraz instalacje Lotos Asfalt zbudowane w ramach projektu EFRA, zastrzeżono. Różnica pomiędzy wolumenem przerobionej ropy naftowej i wolumenem produkcji rafinerii wynika z faktu, że oprócz ropy naftowej na instalacje i do komponowania wyrobów gotowych kierowane są strumienie biokomponentów, dodatków uszlachetniających oraz średnich destylatów naftowych, zakupione od zewnętrznych dostawców.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here