Naga MarketsLotos wybija z konsolidacji. Celem górna krawędź kanału Kurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1%. Akcje drożały o 0,48 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 49,19 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego 1,65% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 48,30 zł. W sumie od końca października kurs rośnie już o ponad 75%.

W kanale wzrostowym

Notowania spółki przed kilkoma daniami wybiły górą z niewielkiej konsolidacji. Jest to ruch zgodny z szerszym trendem wzrostowym. Jak widać na wykresie, od początku roku kurs porusza się w ramach kanału wzrostowego. Takie wybicie powinno więc oznaczać, próbę ataku na górną krawędź kanału w najbliższym czasie.

Te artykuły również Cię zainteresują
lotos 5.05.2021
Notowania Lotos 5.05.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Trwa przegląd opcji

W Grupie Lotos trwa przegląd opcji inwestycyjnych, który powinien zakończyć się jeszcze w kwietniu 2021 roku, poinformował wiceprezes koncernu ds. inwestycji i innowacji Jarosław Wróbel. W czerwcu br. Grupa Lotos zaprezentuje nowe obszary, w które będzie inwestować w najbliższych latach. “Trwa przegląd opcji inwestycyjnych, który powinniśmy zakończyć jeszcze w kwietniu.

W czerwcu zaprezentujemy te obszary, w które chcemy w najbliższych latach inwestować” – powiedział Wróbel podczas debaty “Polska Chemia – strategiczność, konkurencyjność, przyszłość”, organizowanej przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego (PIPC). “Nie jest tajemnicą, że szczególnym obszarem zainteresowania Lotosu jest wodór, również w kontekście produkcji na bazie biometanu. Na pewno będziemy chcieli rozwijać się także w kierunku wykorzystania budowy farm wiatrowych, ale z punktu widzenia wykonawstwa i serwisowania. Swojej szansy upatrujemy również w obszarach LNG czy CNG” – dodał wiceprezes.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analizy gieldowe | sp500 indeks | notowania giełdowe lotos | cena ropy wti | co to jest blik? |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here