Naga MarketsLotos wybija poprzedni szczyt. Trend wzrostowy potwierdzony Kurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,19%. Akcje taniały o 0,10 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 53,02 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,86% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 53,60 zł. W sumie od końca października kurs rośnie już o niemal 115%.

Walka o nowe maksima

Notowania spółki od 13 maja poruszają się w kolejnym impulsie wzrostowym w ramach szerszego trendu wzrostowego. Trend został potwierdzony choćby poprzez wybicie poprzedniego maksimum. Obecnie cena oscyluje przy poprzednim szczycie, jednak tutaj nie pojawia się mocniejsza reakcja podaży. Może to sugerować, że obecny impuls będzie kontynuowany. Spółka otrzymała niedawno bardzo mocną rekomendację z wyceną przy 70 zł, co powinno wspierać kupujących.

Te artykuły również Cię zainteresują
lotos 10.06.2021
Notowania Lotos 10.06.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Ropa z Nigerii

Grupa Lotos sprowadziła 125 tysięcy ton nigeryjskiej ropy Forcados. To pierwsza dostawa tej ropy w historii firmy, podała spółka. Po czterech miesiącach 2021 r. udział ropy innej niż rosyjska w przerobie gdańskiej rafinerii wynosi 20%. Forcados jest ropą parafinowo-naftenową. Charakteryzuje się średnią gęstością, niską zawartością siarki, azotu, metali i asfaltenów.

Jest bogata we frakcje napędowe, a uboga w pozostałość próżniową. Dzięki temu będzie można z niej wyprodukować więcej produktów wysokomarżowych, podkreślono w komunikacie. Surowiec jest w pełni mieszalny z większością przerabianych przez rafinerię Lotosu rop naftowych, w tym z rosyjską ropą Rebco. Dobra kompatybilność ropy Forcados jest sporym atutem w logistyce wewnętrznej. Można ją składować i przerabiać bez ryzyka z pozostałymi gatunkami ropy naftowej, które znajdują się w zbiornikach, zaznaczono.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here