Naga MarketsLotos walczy o wybicie oporu przy 60 zł. Kolejne cele przy 64 zł Kurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,07%. Akcje taniały o 0,04 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 59,62 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 1,14% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 59,90 zł. W sumie od końca października kurs rośnie już o niemal 120%.

Blisko wybicia

Notowania Lotosu cały czas cieszą się relatywną siłą na tle otoczenia. Możliwe, że sprzyja temu sytuacja na rynku ropy naftowej. Spoglądając na wykres dzienny, widać że cena cały czas trzyma się blisko maksimów obecnego trendu wzrostowego. Wydaje się więc, że kwestia wybicia na nowe maksimum jest tylko kwestią czasu. Szukając poziomu docelowego, wydaje się, że takie wybicie może skutkować dotarciem na szczyt z lipca 2020 roku przy 64 zł.lotos 6.10.2021
Notowania Lotos 6.10.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Lotos Petrobaltic ma umowę z Enspirionem

Lotos Petrobaltic – spółka z grupy kapitałowej Lotos – podpisał dwuletnią umowę z firmą Enspirion – spółką zależną Energi z Grupy Orlen – na usługę łączności krytycznej TETRA, podał Lotos Infrastruktura sieci TETRA pokrywa się z obszarem działalności spółki Lotos Petrobaltic na Morzu Bałtyckim. Dlatego już w 2019 roku nawiązano pierwszą, próbną współpracę w tym obszarze.

W ramach ówczesnego porozumienia Enspirion wyposażył w usługę łączności krytycznej jednostki pływające, platformy oraz siedzibę Lotos Petrobaltic na lądzie. Po ponad roku testów podjęto decyzję o wykorzystaniu systemu TETRA jako bezpiecznego środka łączności pomiędzy centrum dyspozytorskim oraz swoimi platformami morskimi i statkami pracującymi w rejonie bałtyckich koncesji Lotos Petrobaltic, podkreślono.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here