Naga MarketsLotos w wąskiej konsolidacji i kanale wzrostowym Kurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,42%. Akcje taniały o 0,20 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 47,11 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego 0,31% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 47,30 zł. W sumie od końca października kurs rośnie już o ponad 85%.

W kanale wzrostowym

Notowania spółki w ostatnich dniach pozostają w bardzo wąskiej konsolidacji. Na wykresie praktycznie nie dzieje się nic od połowy kwietnia. Szersza analiza wskazuje jednak na trend wzrostowy. Kurs od grudnia ubiegłego roku porusza się w kanale wzrostowym. Wybicie góra wskazywałoby zatem na atak na górną krawędź. Z kolei opuszczenie konsolidacji dołem, ruch w kierunku dolnej krawędzi. Ze względu na trend, preferowanym scenariuszem byłoby oczywiście wybicie w górę.

Te artykuły również Cię zainteresują
lotos 28.04.2021
Notowania Lotos 28.04.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Szacunkowe wyniki za I kwartał

Grupa Lotos odnotowała skonsolidowany wynik netto w wysokości 0,35 mld zł oraz oczyszczony wynik EBITDA LIFO w wysokości 0,62 mld zł w I kw. 2021 r., podała spółka, prezentując szacunkowe dane. Według tych danych, przychody w III kw. br. wyniosły 5,9 mld zł.

Jednocześnie spółka wskazała, że wahania poziomu zapasów ropy naftowej oraz różnice pomiędzy wolumenem zakupu i przerobu ropy naftowej w trakcie I kwartału 2021 roku spowodowały uwzględnienie w kalkulacji kosztu przerobu wg metodyki LIFO ropy wycenionej przy niższym koszcie jednostkowym niż cena bieżąca – wystąpił tzw. efekt “tanich warstw ropy naftowej” (wycenionych po istotnie niższym koszcie jednostkowym). Efekt ten jest ograniczeniem przyjętego modelu wyceny zapasów, który spowodował, przy znacznych wahaniach cen ropy naftowej, zaburzenie wyniku wg LIFO danego okresu i nie ma wpływu na przepływy gotówkowe z działalności operacyjnej.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here