Naga MarketslotosKurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,16%. Akcje taniały o 0,12 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 74,36 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,90% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, porównywalnych z poprzednimi dniami. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 74,88 zł. W sumie od początku listopada spółka straciła ponad 25% swej wcześniejszej wyceny.


Spółka traci w ślad za Orlenem

Spółka odnotowała bardzo słaby styczeń, w którym kurs zszedł poniżej grudniowych dołków. Podobne spadki w styczniu obserwujemy na notowaniach ropy naftowej. Spółka rykoszetem oberwała także słabszymi wynikami PKN Orlen, którego spadki pociągnęły za sobą także Lotos. Nie bez znaczenia jest także zaangażowanie Orlenu w Energę, a pośrednio być może w górnictwo, biorąc pod uwagę, że lada moment spółki mają się połączyć. Nerwowa reakcja rynków nie jest zaskakująca, w kontekście wcześniejszych wzrostów o bardzo dużej skali. Jest więc z czego realizować zyski. Spoglądając na notowania z tygodniowym interwałem czasowym, widać że naruszona została kilkuletnia linia trendu wzrostowego oraz poziomy ostatnich dołków. Wszystko więc wskazuje na bardziej rozbudowaną korektę.

lotos 13.02.2020
Notowania Lotos 13.02.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Wyniki bliskie konsensusu

Przed kilkoma dniami spółka pokazała raport z szacunkami za ostatni kwartał ubiegłego roku. Szacunkowa oczyszczona EBITDA LIFO wyniosła 0,6 mld zł wobec 0,876 mld zł przed rokiem. Skonsolidowane przychody wyniosły w tym okresie 7,21 mld zł wobec 7,92 mld zł rok wcześniej. Oczekiwania analityków były nieznacznie wyższe. Spółka szacuje, że oczyszczona EBITDA LIFO segmentu produkcji i handlu wyniosła w czwartym kwartale 0,42 mld zł, a segmentu wydobywczego 0,18 mld zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here