Naga MarketsLotos w konsolidacji. Najbliższe wsparcie przy 37 zł Kurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, spadał podczas piątkowej sesji o około 0,01%. Akcje taniały o 0,01 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 39,81 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego 0,91% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 40,45 zł. W sumie od końca października kurs rośnie już o ponad 75%.

Finax

Konsolidacja na wykresie

Notowania spółki w ubiegłym tygodniu wyhamowały spadek trwający od 7 stycznia. Mamy zatem drugi tydzień w ramach bardzo wąskiej konsolidacji. Całość układu korekty wpisuje się w formację trójkąta. Wydaje się, że ze względu na ogólny dobry sentyment dla rynków akcji oraz rynku ropy naftowej, powinniśmy spodziewać się wybicia górą. Jeżeli jednak stanie się przeciwnie, to kolejna szansa na odbicie powinna pojawić się na lokalnym wsparciu w rejonie 37 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
lotos 15.02.2021
Notowania Lotos 15.02.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Szacunkowe dane za IV kwartał

Grupa Lotos odnotowała skonsolidowany oczyszczony wynik EBITDA LIFO w wysokości 0,18 mld zł w IV kw. 2020 r. według szacunkowych danych, podała spółka.
“Szacunkowy skonsolidowany wynik operacyjny wg LIFO powiększony o amortyzację po wyłączeniu zdarzeń jednorazowych (oczyszczona EBITDA LIFO): 0,18 mld zł; w tym: szacunkowa oczyszczona EBITDA LIFO segmentu produkcji i handlu: 0,04 mld zł, szacunkowa oczyszczona EBITDA LIFO segmentu wydobywczego: 0,14 mld zł” – czytamy w komunikacie. Szacunkowy skonsolidowany wynik operacyjny wg LIFO po wyłączeniu zdarzeń jednorazowych (oczyszczony EBIT LIFO) wyniósł -0,1 mld zł.

Szacunkowe skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 5,25 mld zł” – czytamy w komunikacie Jednocześnie spółka poinformowała, że na raportowany skonsolidowany wynik operacyjny EBIT wpłynęły odpisy aktualizujące wartość aktywów trwałych i rezerwy w segmencie wydobywczym w wysokości 0,08 mld zł (obniżające wynik raportowany) oraz efekt LIFO w wysokości 0,14 mld zł (podwyższający wynik raportowany).

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: co to jest blik? | notowania biomed lublin | usd notowania | kursy walut w czasie rzeczywistym | euro |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here