Naga MarketsLotos w kierunku nowych maksimów. Celem szczyty z połowy 2020 roku Kurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,82%. Akcje drożały o 1,14 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 64,28 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,31% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 63,90 zł. W sumie od końca października kurs rośnie już o niemal 120%.

Mocny trend

Notowania Lotosu zyskują od początku października już ponad 10%. Wydaje się, że zwyżce sprzyja sytuacja na rynku ropy naftowej, ale także ogólny sentyment na naszym parkiecie. Patrząc na wykres, niewiele brakuje, aby kurs wyszedł na nowe maksima trendu. Najbliższym celem powinny być okolice 67,70 zł czyli szczyty z połowy ubiegłego roku.lotos 16.10.2021
Notowania Lotos 15.10.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Lotos Petrobaltic z nowym systemem eksportu gazu

Lotos Petrobaltic – spółka zależna Grupy Lotos – uruchomiła system osuszania, sprężania i eksportu gazu na morskiej kopalni ropy Petrobaltic pracującej na złożu B8 na Morzu Bałtyckim, podała Grupa Lotos. Gaz towarzyszący ropie wydobywanej ze złoża popłynie podwodnym rurociągiem o długości 75 km do Władysławowa, do spółki Energobaltic. W jej elektrociepłowni produkowana jest energia cieplna przekazywana do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Na platformie Petrobaltic gaz jest separowany od ropy. Osuszony i sprężony, w postaci tzw. fazy gęstej, czyli zawiesiny węglowodorów w gazie suchym, przesyłany jest podmorskim gazociągiem do stacji separacji gazu na terenie elektrociepłowni we Władysławowie. Gazociąg ma 75 km długości, a jego średnica wynosi 115 mm. Ciśnienie płynącego w nim gazu to 10-13 MPa, podano.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here