Naga MarketsLotos w górę o prawie 4%. Większość akcji z WIG20 zyskiwało w środęŚrodowa sesja na krajowym rynku przyniosła wzrostowe odreagowanie poprzedzającego spadku. Odwrócenie wcześniejszych nastrojów zostało wzmocnione przypływem pozytywnego sentymentu na główne rynki zagraniczne. Skala wzrostów w grupie największych spółek nie była znaczna, po kilka punktów do indeksu dodały banki, górnictwo, sektor paliwowy oraz jedyny sprzedawca dóbr podstawowych.

WIG20 futures odbija wraz z rynkami bazowymi

Na wykresie 60-min FW20 potwierdziła się kończąca wtorkową sesję formacja objęcia. Kurs instrumentu przełamał krótkoterminową spadkową linie oporu. Równolegle wskaźnik RSI wybił się górą z kanału spadkowego, a na MACD nastąpiło wzrostowe przebicie linii sygnalnej. Jeszcze z sygnałem spadkowym pozostaje układ linii DMI, ale też średnia ADX obniża się informując o spadku „mocy” dla tego wskazania.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na wykresie dziennym kurs FW20 mimo wczorajszego odbicia pozostaje blisko linii szyi potencjalnej formacji RGR. Pozytywne zachowanie giełd amerykańskich i poranne zwyżki rynków azjatyckich oraz kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne powinny jednak sprzyjać poprawie nastawienia do krajowych akcji. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty z USA o zamówieniach na dobra trwałego użytku oraz cotygodniowy raport o nowych zasiłkach dla bezrobotnych.

Marcin Brendota, Alior BankConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here