Naga MarketsLotos w czytelnym układzie. Czas na kolejny, wyższy dołek? Kurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, spadał podczas piątkowej sesji o około 2,13%. Akcje taniały o 0,84 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 38,59 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego 2% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 38,59 zł. W sumie od końca października kurs rośnie już o ponad 75%.

Czytelna struktura

Notowania spółki w ubiegłym tygodniu wyhamowały spadek trwający od 7 stycznia. Kilka ostatnich sesji przyniosło wąską konsolidację i brak nowego minimum. Wydaje się, że może to być symptom zbliżającego się odbicia. Patrząc na szerszą strukturę, mamy czytelny układ coraz wyższych dołków. Możliwe więc, że okolice 38,60 zł będą kolejnym, wyżej położonym dołkiem. W piątek kurs rósł, jednak nie na tyle dynamicznie i bez udziału większych obrotów, że trudno to uznać za pewny sygnał kupna.

Te artykuły również Cię zainteresują
lotos 1.02.2021
Notowania Lotos 1.02.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zmiany w Radzie

Rada nadzorcza Grupy Lotos powołała Krzysztofa Nowickiego do składu zarządu X wspólnej kadencji powierzając mu stanowisko wiceprezesa zarządu ds. fuzji i przejęć z dniem 26 stycznia, podała spółka. Pan Krzysztof Nowicki ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbył także studia podyplomowe w zakresie prawa spółek na Uniwersytecie Łódzkim. Posiada tytuł zawodowy radcy prawnego.

W 2010 r. został dyrektorem departamentu prawnego w PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z siedzibą w Bełchatowie, a następnie wiceprezesem zarządu ds. korporacyjnych i zarządzania majątkiem. Był prezesem zarządu GKS Bełchatów. Od 2016 r. był prezesem Lotos Oil Sp z o.o. W latach 2018-2020 dodatkowo pełnił funkcję dyrektora ds. korporacyjnych Grupy Lotos, od 2020 r. dyrektor ds. strategii i relacji inwestorskich Grupy Lotos, przewodniczącego rady nadzorczej Lotos Asfalt, Lotos Infrastruktura, RCEkoenergia. Pełni funkcje doradcze w istotnych projektach inwestycyjnych, a także w zakresie kształtowania organizacji, podano w komunikacie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdq | sp500 notowania | rekomendacje gpw | komentarz do giełdy | cd red notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here