Naga MarketslotosKurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,69%. Akcje drożały o 0,86 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 53,38 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 2,38% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 51,86 zł. W sumie od początku bieżącego roku spółka straciła w szczytowym momencie ponad 55% swej wcześniejszej wyceny.


Mocne odbicie przy 40 zł

W ostatnim czasie można zaobserwować bardzo dynamiczne odbicie, która wsparte jest wysokimi obrotami. Spoglądając na wykres tygodniowy, widać jak cena odbiła od czytelnego wsparcia w rejonie 40 zł. Mimo, że na razie skala odbicia jest niewielka na tle wcześniejszej przeceny, to jednak warto zauważyć, że spółka zachowuje się relatywnie lepiej na tle Orlenu. Odbicie tutaj jest zdecydowanie bardziej dynamiczne. Kluczową sprawą dla przyszłych notowań są też zawirowania na rynku ropy naftowej. W krótszym terminie spółki paliwowe twierdzą, że niskie ceny ropy są dla nich korzystne. Jeżeli jednak taka sytuacja będzie utrzymywała się zbyt długo, zacznie pojawiać się silna presja na obniżanie cen na stacjach.

lotos 1.04.2020
Notowania Lotos 1.04.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Sukces projektu EFRA

Instalacje projektu EFRA pomyślnie przeszły 30-dniowy bankowy ruch testowy, który zakończył się w rafinerii Grupy Lotos w Gdańsku w nocy z 24 na 25 marca. Wymóg jego przeprowadzenia przewidywała umowa kredytowa na finansowanie tego przedsięwzięcia. Projekt EFRA, czyli Efektywna Rafinacja, to zrealizowana przez Grupę Lotos i Lotos Asfalt inwestycja w budowę instalację opóźnionego koksowania oraz szeregu instalacji towarzyszących. Umożliwia ona bardziej zaawansowany, głębszy przerób ropy naftowej i wyprodukowanie rocznie blisko miliona ton wysoko marżowych paliw, głównie oleju napędowego i paliwa lotniczego oraz ponad 350 tys. ton koksu naftowego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here