Naga MarketsLotos traci ponad 40% od połowy lipca. Cena przy marcowych minimach Kurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, rósł podczas piątkowej sesji o około 1,20%. Akcje drożały o 0,46 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 39,58 zł. Jest to mocy wynik na tle tracącego w piątek 0,63% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 38,85 zł. W sumie w okresie wakacji kurs spadł o ponad 40%.

  • Lotos buduje specjalny blok olejowy
  • Kurs nadal spada i testuje tegoroczne minima

Test marcowego dołka

Notowania spółki spadają niemal bez przystanku od połowy lipca. Ruch ten obniżył wycenę już o ponad 40%. Wydaje się, że tak duży spadek, wykonany w ramach jednej fali powinien spotkać się w końcu choćby z korekcyjnym odreagowaniem. Okazja do tego właśnie się nadarza, gdyż cena zaczyna testować poziom poprzedniego dołka powstałego w szczycie wybuchu pandemii. Na razie trudno mówić o reakcji popytu i wydaje się, że do tego przydałaby się poprawa sytuacji na szerokim rynku.

lotos 7.09.2020
Notowania Lotos 7.09.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Budowa bloku olejowego

Budowa hydrokrakingowego bloku olejowego (HBO), czyli kolejnego dużego projektu inwestycyjnego Grupy Lotos wpisanego w strategię spółki po projekcie EFRA, powinna być realizowana – także po przejęciu koncernu przez PKN Orlen, ocenił prezes Grupy Lotos Paweł Jan Majewski.

“Wydaje się, że projekt bloku olejowego powinien być kontynuowany, bo podnosi wartość grupy i wydłuża łańcuch wartości, wpisując się tym samym w generalną strategię PKN Orlen” – powiedział Majewski w rozmowie z ISBnews w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. “W związku z trwającym procesem przejęcia wypada jednak zaczekać na decyzję nowego właściciela, zatem do czasu jego finalizacji strategia nie będzie aktualizowana” – zastrzegł.

“Budowa instalacji HBO, umożliwiającej produkcję nowoczesnych baz olejowych, to działanie racjonalne, w przeciwnym razie postęp technologiczny konkurentów mocno utrudni nam działalność w tym segmencie rynku” – ocenił prezes.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here