Naga MarketslotosKurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, spadał podczas wczorajszej sesji o około 3,25%. Akcje taniały o 2,50 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 73,84 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj 0,34% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, porównywalnych z poprzednimi dniami. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 74,44 zł. W sumie od początku listopada spółka straciła niemal 25% swej wcześniejszej wyceny.

Finax

Lotos w nowym trendzie spadkowym?

Spółka odnotowała bardzo słaby ubiegły tydzień, w którym kurs niemal przez cały czas kierować się w południową stronę. Spółka nieco oberwała wynikami PKN Orlen, którego spadki pociągnęły za sobą także Lotos. Nerwowa reakcja rynków nie jest zaskakująca, w kontekście wcześniejszych wzrostów o bardzo dużej skali. Jest więc z czego realizować zyski. Kurs spółki zszedł w ubiegłym tygodniu poniżej minimum z grudnia ubiegłego roku. Spoglądając na notowania z tygodniowym interwałem czasowym, widać że naruszona została kilkuletnia linia trendu wzrostowego oraz poziomy ostatnich dołków. Wszystko więc wskazuje na bardziej rozbudowaną korektę z najbliższym celem w okolicach 70 zł. Dopiero przełamanie tego poziomu może oznaczać bardziej długotrwałe kłopoty.

Te artykuły również Cię zainteresują
lotos 4.02.2020
Notowania Lotos 4.02.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Lotos stanie się wodorowym centrum?

W ubiegłym tygodniu pojawiły się medialne doniesienia o tym, że po połączeniu z PKN Orlen, Lotos w ramach specjalizacji może rozważyć stworzenie w Gdańsku klastra technologii wodorowych i czystych technologii energetycznych, uwzględniającego m.in. dotychczas realizowane projekty Pure H2 oraz projekty wodorowe Orlenu. W takim tonie wyraził się wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Jego zdaniem taka specjalizacja już ma miejsce w grupie Orlen, gdyż np. Orlen Południe zajmuje się biopaliwami, a odziały w Czechach specjalizują się w badaniach plastików. Lotos mógłby więc być centrum technologii wodorowych.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq composite notowania | kurs funta szterlinga | biomed kurs akcji | kurs euro usd | nasdaq kurs | złotówki |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here