Naga MarketsLotos przy linii trendu. Już 20% korekty w zaledwie 8 sesji Kurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, rósł podczas wczorajszej sesji o około 4,22%. Akcje drożały o 1,60 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 39,47 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 2,10% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 39,47 zł. W sumie od końca października kurs rośnie już o ponad 45%.

Bez reakcji na wsparciu

Notowania Lotosu osiągnęły we wtorek pułap 20% korekty. Taki spadek odnotowano w trakcie 8 ostatnich sesji, co jest dosyć dużą dynamiką spadków. Wczoraj kurs oscylował przy czytelnym, lokalnym wsparciu opartym o wcześniejsze szczyty oraz przy linii listopadowego trendu. Okolice 36 zł mają więc pewne techniczne znaczenie i tym bardzo, po 20% spadku notowań, powinny wspierać kurs. Na razie jednak nie pojawia się zdecydowana reakcja kupujących.

Te artykuły również Cię zainteresują
lotos 23.12.2020
Notowania Lotos 23.12.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Kolejne stacje

Do końca roku Grupa Lotos planuje uruchomić jeszcze trzy stacje paliw: Kunów i Starachowice (woj. świętokrzyskie) oraz Ochotnica Dolna (woj. małopolskie). Łącznie w Nowy Rok koncern wejdzie ze stanem 512 stacji (+6 r/r), podała spółka. Pod koniec 2020 r. sieć stacji paliw Lotos powiększyła się o dwie nowe lokalizacje na Dolnym Śląsku: MOP Kochlice Wschód (w ciągu trasy S3, w kierunku Lubawki, na odcinku Lubin-Legnica) oraz MOP Kochlice Zachód (w kierunku Zielonej Góry), a także o stację w Nowym Miasteczku (woj. lubuskie) usytuowaną przy trasie S3, w połowie drogi między Zieloną Górą a Lubinem, poinformowano.

“Zamierzamy nadal systematycznie rozwijać sieć stacji paliw. Równie ważne, jak dostarczanie naszym klientom najwyższej jakości paliw, jest dla nas konsekwentne poszerzanie naszej oferty i podnoszenie jakości obsługi. Dlatego unowocześniamy i standaryzujemy nasze stacje, dostosowujemy do bieżących trendów konsumenckich ofertę pozapaliwową, m.in. wprowadzając nowe pozycje w ofercie gastronomicznej” – powiedział prezes spółki Lotos Paliwa Wojciech Weiss, cytowany w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here