Naga MarketslotosKurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, spadał podczas wczorajszej sesji o około 6,05%. Akcje taniały o 4,52 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 69,80 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 4,20% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, porównywalnych z poprzednimi dniami. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 70,24 zł. W sumie od początku listopada spółka straciła ponad 25% swej wcześniejszej wyceny.


Notowania poniżej czytelnego wsparcia

Spółka nie najlepiej weszła w nowy rok i końcówka stycznia przyniosła solidną przecenę. W lutym mamy wyhamowanie tych spadków, jednak aktywność strony popytowej zostawia na razie wiele do życzenia, tym bardziej, że w tym miesiącu obroty są na niższym poziomie niż w styczniu. Ciekawiej robi się, gdy spojrzymy na wykres w tygodniowej skali czasowej. Tu cena oscylowała przy ważnym wsparciu okolic 72 zł. Niestety, poniedziałkowa fatalna sesja doprowadza do przełamania tego poziomu. Nie jest to wina samej spółki lecz globalnych nastrojów. Spółka rykoszetem oberwała już wcześniej choćby słabszymi wynikami PKN Orlen, którego spadki pociągnęły za sobą także Lotos. Nerwowa reakcja rynków nie jest zaskakująca, w kontekście wcześniejszych wzrostów o bardzo dużej skali. Jest więc z czego realizować zyski na obu paliwowych gigantach. Nie bez znaczenia miało także zamieszanie na rynku ropy naftowej. Sytuacja może uspokoić się, kiedy poznamy jakieś decyzje w sprawie fuzji obu spółek.

lotos 25.02.2020
Notowania Lotos 25.02.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Lotos Kolej wchodzi na Czechy

Lotos Kolej rozszerza działalność na Czechy, które są trzecim krajem – po Polsce i Niemczech – w którym spółka będzie prowadziła przewozy własnymi składami pociągowymi, podała Grupa Lotos w komunikacie. Aktualnie Lotos Kolej jest wiceliderem kolejowych przewozów towarowych w Polsce. Od 2015 roku spółka prowadzi też działalność w Niemczech. “Rozszerzenie działalności na Republikę Czeską jest uzasadnione pod względem ekonomicznym. Zamierzamy w większym stopniu realizować międzynarodowe przewozy przez nasze zasoby. Dzięki temu zminimalizujemy konieczność korzystania z podmiotów zewnętrznych” – podano w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here