Naga MarketslotosKurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, spadał podczas wczorajszej sesji o około 4,26%. Akcje taniały o 2,22 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 45 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 7,87% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach, na tle wcześniejszych dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 49,90 zł. W sumie od początku listopada spółka straciła ponad 25% swej wcześniejszej wyceny.


Notowania poniżej 50 zł

Kurs spółki zaczął silnie tracić w tym samym okresie, w którym w trend spadkowy wpadł PKN Orlen. Wydaje się więc, że trudno szukać przyczyn przeceny w fundamentach firmy. Pewnym problemem może być tez niepewność akcjonariuszy, gdyż cały czas czekamy na ostateczną decyzję Komisji Europejskiej co do przejęcia spółki przez PKN Orlen. Spoglądając na wykres, widać że kurs ma za sobą dynamiczną przecenę, w ostatnim czasie wywołaną koronawirusową paniką, która zdemolowała globalne rynki akcji. Niewielkie, kilkudniowe korekty z początku i końca lutego nie doprowadziły do większych odbić, a obecnie cena na wykresie tygodniowym zbliża się do poziomu wsparcia przy 50 zł. Jest to ostatnie kluczowe wsparcie i jego przełamanie może oznaczać jeszcze większe spadki. Wszystko jest jednak w rękach większych giełd, na którym musi zostać opanowana panika, aby nasze spółki mogły dokonać odbicia.

lotos 10.03.2020
Notowania Lotos 10.03.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Rekonstrukcja odwiertów na Bałtyku

Platforma Petro Giant, należąca do spółki Lotos Petrobaltic, rozpoczęła rekonstrukcję pierwszego z siedmiu odwiertów na bałtyckim złożu B3. Celem działań jest zwiększenie wydobycia węglowodorów z polskiej strefy ekonomicznej Morza Bałtyckiego. To pierwsze zadanie najnowszej i największej jednostki należącej do gdańskiego koncernu. “Rekonstrukcje rozpoczęły się od odwiertu B3-9, który zlokalizowany jest w rejonie geologicznym Synekliza Bałtycka – Blok Łeby. Głębokość morza sięga tu 80 m, zaś odległość od lądu to 67 km. Został on wywiercony w listopadzie 1995 r. jako otwór pionowy o długości końcowej 1532 m. Prace rekonstrukcyjne wykonuje załoga wiertnicza platformy Petro Giant przy wsparciu Biura Wierceń i Rekonstrukcji spółki Lotos Petrobaltic” – napisano w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here