Naga MarketsSiedziba LotosLotos Oil – spółka zależna Grupy Lotos – w ramach programu wsparcia kontrahentów “Razem w przyszłość” wydłużył do 100 dni okres zapłaty należności dla kontrahentów spółki, przede wszystkim tych związanych umową dystrybutorską, podała Grupa Lotos.

Lotos pomaga przywrócić płynność finansową dla firm

Program pomocowy Lotos Oil “Razem w przyszłość” powstał z nadzieją na ustabilizowanie się uwarunkowań rynkowych i przywrócenie płynności finansowej dla wielu firm, wyjaśniono.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dziś, gdy powoli odmrażana jest krajowa gospodarka, postanowiliśmy zweryfikować, na czym najbardziej zależy naszym kontrahentom. Priorytetem stały się dla nas ich przedsiębiorstwa. Chcemy, aby powróciły do normalnego funkcjonowania i miały szansę odbudować swoje finanse. Stąd program ‘Razem w przyszłość’, który umożliwia im znalezienie takich rozwiązań, które przywrócą firmom z branży motoryzacyjnej płynność finansową i przywrócą popyt na rynku – powiedziała wiceprezes Lotos Oil Aleksandra Jankowska, cytowana w komunikacie.

W ramach programu powstał szereg opcji dla kontrahentów spółki, przede wszystkim tych związanych umową dystrybutorską. Jedną z nich jest możliwość zakupu hurtowego produktów silnikowych Lotos Quazar lub Aurum do końca czerwca br. wraz z dodatkiem promocyjnym w postaci bonów, które kontrahenci mogą zrealizować na zakupy spożywcze, higieniczne, gastronomiczne czy elektroniczne. Przedsiębiorcy otrzymają 100 dni na zapłatę należności z tytułu zakupu promocyjnego, poinformowano.

Podobne wsparcie otrzyma również branża przemysłowa. Do niej skierowana jest propozycja zakupu w tym samym terminie beczki 180 kg lub mauzera 1 000 l wybranych produktów przemysłowych z linii Transmil, Emulsin i Hydromil. Firmy przemysłowe na zakupy promocyjne także otrzymają bony promocyjne i 100 dni na zapłatę należności, podano również.

Nasze przedsiębiorstwo jest w stabilnej kondycji finansowej. Niezwykle istotne jest, by przez ten trudny czas przebrnęli także nasi kontrahenci, którzy są ważnym elementem funkcjonowania Grupy Lotos. Obecnie naturalne jest tworzenie programów, których celem jest wzajemne wsparcie dla dobra gospodarki. Program wdrożony przez spółkę Lotos Oil, który ma pomóc kontrahentom spółki, to bardzo dobry krok – dodał prezez Grupy Lotos Paweł Jan Majewski.

Lotos Oil to spółka w 100% zależna od Grupy Lotos. Spółka jest liderem w swojej branży z ponad 24% udziałem w rynku.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 29,49 mld zł w 2019 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs funta szterlinga | euro | cd notowania | komentarze giełdowe | kurs ropy brent | bml notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here