Naga MarketsLotos odnotowuje nowe maksima trendu wzrostowego Kurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,18%. Akcje drożały o 0,62 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 51,92 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,36% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 53,90 zł. W sumie od końca października kurs rośnie już o niemal 120%.

Czas na nowy szczyt

Notowania Lotosu nadal trzymają formę. W okresie pogorszenia nastrojów na szerokim rynku, widać było relatywną siłę spółki, która nie oddało dużo z wypracowanych wcześniej wzrostów. Teraz kurs ruszył po nowe maksima trendu wzrostowego. Przysłużyła się temu także kolejna mocna rekomendacja, wyceniająca akcje na 83 zł. Oznacz to spory potencjał dalszego wzrostu kursu.lotos 20.10.2021
Notowania Lotos 20.10.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Podwyższona rekomendacja

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 3 października, podnieśli cenę docelową Lotosu do 83 zł z 78 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację na poziomie “kupuj”. Raport wydano przy kursie 58,72 zł. “Podtrzymujemy pozytywne nastawienie do Lotosu (…). Ostatnie silne wzrosty cen surowców w połączeniu z oczekiwaniami stosunkowo dobrych zysków w segmencie downstream przekonują nas, że walory Lotosu są bardzo tanie i zasługują na większe zainteresowanie inwestorów” – napisano w raporcie.

“Dodatkowo jesteśmy pozytywnie nastawieni do premii lądowych: zakładamy wyższe premie lądowe dla benzyny, co znacząco podwyższa ekonomikę. Do marż detalicznych również mamy pozytywne nastawienie i spodziewamy się, że przyczynią się do osiągnięcia rekordowo wysokiej EBITDA w segmencie detalicznym w bieżącym roku” – dodali.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here