Naga MarketsLotos odnotował wczoraj dobrą sesję, CD Projekt kulą u nogi dla WIG20Pierwsza sesja nowego miesiąca przyniosła względna stabilizację indeksów. WIG20 mimo chęci kontynuacji rajdu na północ (momentami zwyżka sięgała 1,5%), zakończył dzień w okolicach poziomu odniesienia (obroty na poziomie 1,07 mld PLN). Tego dnia kulą u nogi polskich blue chipów, był CD Projekt, który po rozczarowujących wynikach za 1Q’21 stracił 9,1%. W dół poszły również takie walory jak: JSW (-4,6%), PGNiG (-1,9%) oraz PKO BP (-1,8%).

Lotos zyskał wczoraj 1,8%, DAX z solidnym wzrostem

Na przyzwoitym plusie sesję zakończyły takie spółki jak: KGHM (+3,4%), Allegro (+2,7%) oraz Lotos (+1,8%). Na europejskich parkietach przeważał kolor zielony, DAX urósł o 1,0%, po przedłużonym weekendzie do handlu wrócili Brytyjczycy, a FTSE100 zyskał 0,8%, natomiast CAC40 zakończył dzień ze wzrostem o 0,7%. Pierwsza w tym tygodniu sesja na Wall Street przyniosła kosmetyczne zmiany głównych indeksów, zarówno S&P500 jak i Nasdaq poszły w dół o 0,1%, pozytywnie wyróżnił się Dow Jones, który zyskał 0,1%. Inwestorzy czekają na szereg danych ekonomicznych, w tym na piątkowy raport o zatrudnieniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Natomiast dzisiaj przed nami dwa ważne przemówienia – o 17:00 prezesa BoE, a o 19:10 prezes EBC. Na rynkach azjatyckich Shanghai Composite Index idzie w dół o 0,7%, a Nikkei zyskuje 0,5% .Od samego rana kontrakty terminowe na DAX i na amerykańskie indeksy oscylują w okolicach zera.

Autor: Krzysztof Tkocz, analityk BDM

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowanie funta | dax prognozy | jsw akcje | bitcoin prognozy | develia kurs | indeks dax | co to jest blik |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here