Naga MarketsLotos od kilku dni w korekcie. Najbliższe wsparcie przy 60,50 zł Kurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,15%. Akcje drożały o 1,34 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 63,88 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 0,42% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 63,78 zł. W sumie od końca października kurs rośnie już o niemal 120%.

Czas na korektę

Notowania Lotosu zyskują od początku października już ponad 14%. Ostatnie sesje upływają jednak pod znakiem korekty. Nie wydaje się, aby miała ona zagrozić trendowi. Dynamika zdecydowanie jest po stronie kupujących. Szukając szans na kolejne odbicie, wydaje się, że cena może spaść najbliższe wsparcie jakim jest poprzedni szczyt przy 60,50 zł.lotos 26.10.2021
Notowania Lotos 26.10.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Szacunki za III kwartał

Grupa Lotos szacuje, że jej oczyszczona EBITDA LIFO w trzecim kwartale 2021 roku wyniosła 1,15 mld, a zysk netto ukształtował się na poziomie 0,81 mld zł – poinformowała spółka w komunikacie, dotyczącym wstępnych danych finansowych. Szacunkowe skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły w tym czasie 9,2 mld zł.

Szacunkowy oczyszczony wynik EBITDA LIFO segmentu produkcji i handlu wyniósł 0,91 mld zł, a segmentu wydobywczego 0,25 mld zł. Spółka podała, że w omawianym okresie na raportowany skonsolidowany wynik operacyjny EBIT wpływ będzie miał tzw. efekt LIFO w wysokości 0,32 mld zł. Kwota ta podwyższy wynik raportowany.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here