Naga MarketsSiedziba LotosW trakcie poniedziałkowej sesji na GPW, Lotos traci najsilniej w gronie dwudziestu największych spółek (WIG20) – akcje po godzinie 15:00 były przecenione o niemal 3,5%. Trzeci dzień spadków z rzędu spowodował, że notowania pogłębiały tegoroczne minima, testując poziom 81,50 zł, obserwowany ostatni raz pod koniec listopada 2018 roku.


Akcje Lotosu tracą pomimo wzrostowej rekomendacji od DM BOŚ

Spadek akcji Lotosu o 3,5% w trakcie poniedziałkowej sesji jest nie tylko najsilniejszym w gronie największych spółek GPW, ale również spycha przedsiębiorstwo na nowe minima. Inwestorów do zakupów nie przekonała najnowsza rekomendacja DM BOŚ, który sugeruje zakup akcji spółki w kierunku 107,6 zł, podtrzymując „kupuj”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Od strony technicznej Lotos rośnie nieprzerwanie od października ubiegłego roku i w tym czasie zyskiwał niemal 50% wartości. Korekta rozpoczęta po dotarciu do poziomu 100 złotych jednak mocno się pogłębiła i w poniedziałek przebija 50% wspomnianego trendu wzrostowego. Jeżeli cena zamknie się pod poziomem 82 złotych, wtedy presja podażowa może ulec zwiększeniu zmierzając do 80 zł, gdzie przebiega 200 EMA oraz 61,8% zniesienia Fibonacciego. Strefa powinna stanowić silniejsze wsparcie i okazję do odkupu po korzystniejszych cenach. Gdyby jednak wsparcie zostało pokonane, wtedy Lotos może kierować się równie dobrze w stronę minimów półrocznych na 67,30.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.
akcje Lotos
Lotos traci w poniedziałek i ciąży indeksowi WIG20. Akcje Lotos D1, xStation 5

WIG20 o godzinie 15:05 zyskiwał marginalne 0,09%, gdzie większość spółek traciła. Do grona spadkowiczów zaliczał się między innymi LPP (-2,69%), Play (-2,69%) oraz Tauron (-1,22%). Po przeciwległej stronie znajdowały się Dino Polska (+3,23%) oraz CCC (+3,00%).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here