Naga MarketsLotos nadal zyskuje. W najbliższych dniach atak na 40 zł Kurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, rósł podczas wczorajszej sesji o około 6,51%. Akcje drożały o 2,28 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 37,49 zł. Jest to mocny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,56% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 37,30 zł. W sumie od końca października kurs rośnie już o ponad 45%.

W kierunku 40 zł

Spółki paliwowe radzą sobie coraz lepiej w ostatnim czasie. Na tle lidera PKN Orlen, Lotos ma jeszcze sporo do nadrobienia. Wydaje się, że wzrosty to zasługa poprawy nastrojów na rynku ropy naftowej m.in dzięki wprowadzeniu szczepionek na koronawirusa czy działaniom OPEC. Spoglądając na wykres Lotosu widać, że w najbliższych dniach powinno dojść do ataku na marcowe minimum. Test 40 zł może pokazać na ile silna jest strona popytowa.

Te artykuły również Cię zainteresują
lotos 8.12.2020
Notowania Lotos 8.12.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Ekologiczny asfalt

Politechnika Gdańska i spółka Lotos Asfalt powołały konsorcjum badawcze, które stawia sobie za cel opracowanie ekologicznych asfaltów. Prace badawcze będą prowadzone w ramach wartego ponad 5 mln zł projektu dofinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. O powołaniu konsorcjum badawczego, w skład którego weszła Politechnika Gdańska (PG) i spółka Lotos Asfalt, poinformował w czwartek rzecznik prasowy uczelni Maciej Dzwonnik.

Wyjaśnił, że oba podmioty pod koniec listopada podpisały z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju umowę na dofinansowanie projektu pod nazwą “Ekologiczne asfalty”. Dodał, że celem przedsięwzięcia jest stworzenie innowacyjnej nawierzchni, która przyczyni się do redukcji zanieczyszczeń powietrza w rejonie pasa drogowego głównie na terenie polskich miast. Projekt zakłada opracowanie innowacyjnej nawierzchni asfaltowej modyfikowanej fotokatalizatorem, której zastosowanie ma zmniejszyć ilość szkodliwych substancji, w tym tlenków azotu i lotnych związków organicznych, przedostających się do powietrza. Rzecznik poinformował, że wartość projektu wyniesie ponad 5 mln zł, z czego ok. 65 proc. będzie pochodzić z funduszy europejskich.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here