Naga MarketsLotos nadal w konsolidacji. Ryzyko wybicia dołem Kurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,08%. Akcje taniały o 0,45 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 40,43 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego 1,19% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 41,20 zł. W sumie od końca października kurs rośnie już o ponad 75%.

Ryzyko wybicia dołem

Notowania spółki w ubiegłym tygodniu dokonały lekkiego odbicia. Kiedy wydawało się, że może dojść do wybicia z konsolidacji w formie trójkąta, cena zawróciła przy jego górnej krawędzi. W tym samym czasie obserwujemy lekkie schłodzenie nastrojów na szerokim rynku. Jeżeli to się nie zmieni, wybicie na Lotosie trzeba będzie odłożyć na później. W pierwszej kolejności pojawia się ryzyko wybicia dołem, co oznaczało możliwy ponowny test wsparcia przy 36,50 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
lotos 23.02.2021
Notowania Lotos 23.02.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Inwestycja w innowacje

Grupa Lotos opracowała innowacyjną technologię, dzięki której znacznie wydłuży się czas pracy katalizatorów i efektywność pracy rafinerii. Projekt o nazwie UCOPure tworzy konsorcjum Lotos i firma PolymemTech. “Nowatorska technologia wykorzystuje metodę zintegrowanej filtracji membranowej do usuwania z hydrowaksu, czyli nieprzereagowanego oleju (UCO, z ang. unconverted oil), ciężkich wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA). Są one groźne dla katalizatorów, a to unikalne rozwiązanie pozwala obniżyć ich zawartość nawet o 95 proc.” – poinformowała spółka w komunikacie.

Innowacyjna technologia opiera się na metodzie zintegrowanej filtracji, jest procesem niskotemperaturowym i niskociśnieniowym w porównaniu do istniejących rozwiązań. “Przewidywany koszt budowy oraz zużycie energii w procesie filtracji będzie znacznie niższe, niż w procesach destylacyjnych czy procesach wysokociśnieniowej hydrorafinacji. Wynika to z charakterystyki samego procesu, kosztów użytych materiałów oraz parametrów pracy instalacji, takich jak temperatura i ciśnienie. Instalacja jest mała i modułowa, można także szybko stworzyć jej mobilną wersję” – poinformował koncern.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pgnig prognozy | notowania biomed lublin | bankomat blik | analiza dax | indeks dow jones |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here