Naga MarketsLotos nadal traci. Najbliższe wsparcie przy 24 złKurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, spadał podczas piątkowej sesji o około 2,29%. Akcje taniały o 0,68 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 29 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego w piątek 0,16% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 29 zł. W sumie od początku roku kurs spadł o około 65%.

Spadki z dużą dynamiką

Notowania głównych graczy na rynku paliwowym wyglądają fatalnie, co zostaje coraz częściej zauważane przez domy maklerskie, wskazujące na to, że tak duża przecena sprawia, że akcje tych spółek są już na dość atrakcyjnych poziomach. Niestety, kurs Lotosu cały czas osuwa się na coraz niższe poziomy. Wykres miesięczny pokazuje dużą dynamikę wyprzedaży. Obecnie cena oscyluje przy linii łączącej kilka wcześniejszych dołków z poprzednich lat. Jeżeli zostanie ona przełamana, kolejna szansa na odbicie pojawi się na wsparciu przy 24 zł.

TMS
Te artykuły również Cię zainteresują

lotos 26.10.2020
Notowania Lotos 26.10.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Wodór dla Rzeszowa

Grupa Lotos podpisała list intencyjny z Rzeszowem w zakresie dostaw wodoru oraz związanej z tym infrastruktury dla pojazdów z ogniwami paliwowymi, podała spółka. Równolegle gdański koncern finalizuje porozumienie ze spółką Autosan, która do napędu swoich autobusów ma testować wodór wytworzony przez Grupę Lotos. “W dobie transformacji energetycznej musimy zintensyfikować nasze działania na rzecz rozwoju technologii wodorowych.

Aktywnie szukamy więc nowych szans biznesowych w tym obszarze oraz poszerzamy grono naszych partnerów. Tylko dzięki współpracy wszystkich uczestników tego łańcucha wartości możemy realnie wpłynąć na tempo wodoryzacji transportu w Polsce” – powiedział prezes Grupy Lotos Paweł Jan Majewski, cytowany w komunikacie. Celem listu intencyjnego pomiędzy miastem Rzeszów a Grupą Lotos jest podjęcie działań na rzecz potencjalnej współpracy dotyczącej realizacji dostaw wodoru.

Porozumienie dotyczy również związanej z tym infrastruktury dla pojazdów z ogniwami paliwowymi FCEB (Fuel Cell Electric Bus), które m.in. zamierza kupić Rzeszów i podległe mu jednostki. Chodzi przede wszystkim o wymianę wiedzy i doświadczeń oraz, docelowo, o zastosowanie najnowszych technologii, zarówno przy dostawach wodoru, jak i podczas tankowania tym paliwem taboru komunikacji miejskiej, wyjaśniono.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here