Naga MarketsLotos nadal mocny. Niewiele brakuje do nowych maksimów Kurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,70%. Akcje drożały o 1 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 59,98 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 2,46% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 59,90 zł. W sumie od końca października kurs rośnie już o niemal 120%.

Szybkie odrabianie strat

Notowania Lotosu wykazują się relatywną siłą na tle otoczenia. Podczas korekty na warszawskim parkiecie, kurs spółki spadał tylko przez miniony piątek i poniedziałek w tym tygodniu. Od wtorku trwa dynamiczne odrabianie strat. Na wykresie tygodniowym widać, że cofnięcie do lokalnego wsparcia może szybko się zakończyć i niewiele brakuje do odnotowania nowych maksimów trendu wzrostowego.lotos 23.09.2021
Notowania Lotos 23.09.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Usługi dla farm morskich

Lotos Petrobaltic chce stopniowo odejść od działalności wydobywczej i skupić się na usługach serwisowych dla deweloperów morskich farm wiatrowych, poinformował prezes Lotos Petrobaltic – spółki zależnej Grupy Lotos – Grzegorz Strzelczyk. „Spółka dostrzega olbrzymią szansę, jaką jest energetyka wiatrowa na Bałtyku.

Chcemy odejść od naszej domeny, jaką jest pozyskiwanie ropy naftowej i gazu ziemnego z dna morza. Już teraz świadczymy usługi dla naszych partnerów np. w postaci badań geologicznych dna, co wpływać będzie na podejmowanie docelowych decyzji o typie fundamentów” – powiedział Strzelczyk podczas VI Konferencji Naukowej Bezpieczeństwo Energetyczne filary i perspektywa rozwoju w Rzeszowie. Agencja ISBnews jest patronem medialnym Konferencji.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest
Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here