Naga MarketsLotos nadal bez dna. Wysoka dynamika przeceny Kurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, spadał podczas piątkowej sesji o około 1,79%. Akcje taniały o 0,62 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 33,22 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego w piątek 0,49% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 34 zł. W sumie w okresie wakacji kurs spadł o ponad 50%.

Spadki z dużą dynamiką

Notowania głównych graczy na rynku paliwowym nie wyglądają najlepiej. Szczególnie kurs Lotos spada z dość dużą dynamiką. Spoglądając na wykres z tygodniową skalą czasową, widać że z łatwością zostały przełamane marcowe minima z okresu wybuchu pandemii. Obecnie kurs testuje wsparcie przy 32-33 zł. Jeżeli przecena się nie zakończy, to kolejny przystanek może być na bardzo niskim poziomie minimów z 2016 roku przy 24 zł.

lotos 28.09.2020
Notowania Lotos 28.09.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Lotos Kolej zwiększa udziały w rynku

Lotos Kolej – spółka zależna Grupy Lotos – zwiększyła swój udział w rynku pod względem pracy przewozowej do 10,53% w okresie styczeń-lipiec 2020, w porównaniu do 9,49% rok wcześniej, podała Grupa Lotos. Według danych Urzędu Transportu Kolejowego (UTK), praca przewozowa spadła w tym okresie o 12,93% względem analogicznego okresu roku ubiegłego, podczas gdy Lotos Kolej odnotował spadek na poziomie 3,43%. Ten wynik przełożył się na zwiększony udział w rynku, podkreślono.

Skuteczność podjętych działań miała szczególne przełożenie na wynik osiągnięty w maju, kiedy spółka przewiozła 11,47% towarów na krajowym rynku, co jest drugim najlepszym miesiącem pod względem udziałów w historii Lotos Kolej, podano również. “Pandemia koronawirusa zmieniła funkcjonowanie całego przemysłu i była sprawdzianem dla wielu firm.

Wygrali ci, którzy potrafili szybko dostosować się do nowej sytuacji i pracować efektywnie. Przykładem jest spółka Lotos Kolej, drugi największy kolejowy przewoźnik w Polsce, która w tym trudnym okresie potrafiła zwiększyć swój udział w rynku” – powiedział prezes Grupy Lotos Paweł Jan Majewski, cytowany w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here