Naga MarketsGrupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych.

lotos

Notowania spółki od kilu sesji poruszają się w wąskiej konsolidacji. Spoglądając na wykres, widać że ma ona miejsce pod kluczowym poziomem oporu. Brak reakcji podażowej w takim miejscu można odczytać za pozytywny sygnał. Wydaje się, że jeżeli nastroje na szerokim rynku, na które zresztą spółka zdaje się być dość odporna, nie będą przeszkadzać, kurs powinien wybić wyznaczony opór. W piątek szerokiej publice udostępniona została najnowsza rekomendacja DM BOŚ. Datowany na 26 września raport podnosi wycenę spółki ze 104,60 zł do 107 zł, nadal zalecając kupno akcji. Zdaniem analityków, otoczenie makroekonomiczne powinno sprzyjać spółce w drugiej połowie roku. W IV kwartale prognozuje się poprawę wyniku EBITDA.

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zobacz również: AB S.A. zaczyna skupować akcje. Kurs w górę o ponad 7% w kierunku 21,50 zł

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną.

unimot

Spółka notuje okres korekty spadkowej, co nie dziwi biorąc pod uwagę, że od początku roku jej akcje zdrożały o blisko 250%. Kolejny raz cena testowała lokalne wsparci w rejonie 22,50 zł. Jeżeli nie udałoby się go utrzymać, kolejna szansa na odbicie może pojawić się niżej przy linii trendu. W piątek DM BOŚ upublicznił raport dla spółki wydany tydzień wcześniej. Rekomendacja zaleca kupno akcji i podnosi wycenę z 25,50 zł do 31,50 zł. W ocenie analityków, nadal istnieje duży fundamentalny potencjał wzrostu kursu. W raporcie wskazuje się także na nadzwyczajną dynamikę sprzedaży oleju napędowego i biopaliw w lipcu i sierpniu. Duże szanse upatrywane są poprzez wykorzystanie nowoczesnego terminala morskiego LPG zlokalizowanego w Gdyni należącego do Onico. Analitycy spodziewają się, że całoroczne prognozy na 2019 rok zostaną niebawem podwyższone. W tym kontekście, trwająca korekta może się więc okazać okazją do tańszych zakupów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here