Naga MarketsGrupa Lotos jest koncernem naftowym prowadzącym działalność w Polsce i poza jej granicami.

lotos
źródło xStation 5

Spółka zaliczyła w ostatnich latach mocną poprawę wyników i obok Orlenu była lokomotywą dla głównego indeksu giełdowego. Najbliższy raport roczny poznamy 7 marca, aczkolwiek wydaje się, że nie musi mieć on wielkiego znaczenia dla rynku. Poprawa wyników zdaje się już być wyceniona i obecnie kluczową sprawą będzie kwestia fuzji z Orlenem. Całość zwyżki dotarła pod nieco psychologiczny poziom 100 zł i co ciekawe zasięgi wzrostów z 2017 i 2018 roku są dość zbliżone. Wydaje się więc, że obecnie zaczyna się korekta, która będzie przynajmniej porównywalna z tą z jesieni ubiegłego roku. Sprawa fuzji zacznie się klarować w połowie roku, kiedy na ten temat wypowie się Komisja Europejska.

Wydaje się, że później Orlen kupi od Skarbu Państwa akcje Lotosu oraz ogłosi wezwanie na pozostałe akcje. Większość analityków pozytywnie ocenia kwestię połączenia obu firm, tym bardziej, że mówiło się od tym od wielu lat. W niedawnym raporcie analityków DM Vestor, wskazano że perspektywy na rynku paliw zaczną się w tym roku pogarszać. Ponadto, być może słusznie, wskazano że w kursie Lotosu jest już zdyskontowana synergia wynikająca z połączenia z Orlenem. Tak więc kluczowa może być obecna korekta, która pokaże jaką siłą dysponuje nadal strona popytowa, po tak ogromnych wzrostach jakie mieliśmy dotąd.

Czytaj także: Inter Cars [CAR], LPP S.A. [LPP] – Gorące spółki dnia 11.02.2019

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznątokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here