Naga MarketsGrupa Lotos jest największą firmą naftową regionu pomorskiego i drugą co do wielkości w Polsce. Prowadzi działalność w zakresie dystrybucji i sprzedaży produktów oraz towarów naftowych.

lotos w1

Na wykresie tygodniowym mamy spory spadek kursu (część z niego to luka cenowa, której nie widać z tego interwału), który jak na razie zatrzymuje się na linii łączącej ostatnie trzy dołki. Nie jest to jakiś szczególnie kluczowy poziom, choć widać, że zaczęło się coś dziać i pojawiają się świece wzrostowe.

lotos d1

Analizując wykres dzienny należy wspomnieć o niedawnym zamieszaniu z emisją nowych akcji. Kurs na tę informację oczywiście zareagował gigantycznym spadkiem. Nowa emisja oznacza wprowadzenia sporej ilości nowych akcji, więc zrozumiałe były obawy o tzw. rozwodnienie kapitału. Krach nastąpił 13 sierpnia i jest to widoczna na wykresie dziennym. Późniejsze obawy zapewne wielu inwestorów o dalszy spadek akcji np. po odcięciu praw poboru okazują się jak na razie na wyrost. Wydaje się, że cały spadek związany z opisywaną sytuacją jest już w cenach.

Cały ten burzliwy okres oznaczał także gigantyczny wzrost obrotów do poziomów najwyższych w historii. Część analityków odczytuje tak dużą emisję akcji jako niezdolność spółki do pozyskania finansowania kredytowego, inni jednak uważają, że decyzje o inwestowaniu są i tak godne pochwały. Na rynku jest wiele opinii, ale cała sprawa jest już za nami i można przyjrzeć się technice.

Patrząc na wykres D1 widać, że kurs oscyluje wokół poziomu wsparcia na 25,35 zł i oporu na poziomie 27,70 zł. W tym obszarze mamy bardzo duże obroty i wybicie z niego wskaże kierunek na dłuższy termin. Posiadacze akcji powinni obserwować właśnie te poziomy. Wybicie w górę może oznaczać wzrosty, wybicie dołem przy wszystkich towarzyszący obawach, może oznaczać dalsze osuwanie się kursu na niższe poziomy.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.


Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w temacie: Analizy spółek na zamówienie lub w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę.

Interesujesz się giełdą lub inwestujesz w akcje spółek z GPW – teraz akcje polskich spółek mają swoje miejsce na forum: CFD na akcje polskie Zachęcamy do dyskusji. Analizy spółek giełdowych wykonane są na zasadach CFD.

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułING Bank [ING], Trakcja [TRK] – Gorące spółki dnia
Następny artykułPoranny komentarz makro – piątek 28 listopada
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here