Naga MarketsCzwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych już za nami. Okazuje się, że sentyment na warszawskim parkiecie był dziś stosunkowo neutralny. Fakt ten sprawił, że indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na GPW wzrósł dziś jedynie o symboliczne 0,44 proc.

  • 11 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało w czwartek na wartości
  • 9 z 20 spółek z WIG20 traciło w czwartek na wartości

Lotos liderem wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 11 zyskiwało dziś na wartości a 9 traciło na wartości. Największe wzrosty dostrzec można było na notowaniach Lotosu, którego akcje podrożały w trakcie czwartkowego handlu aż o 7,27 proc.

Po czerwonej stronie tego zestawienia, znów na szczególną uwagę zasługują natomiast notowania spółki PGNiG, której akcje zanotowały spadek o 4,78 proc.

Źródło: Stooq

44 proc. spółek z GPW traciło w czwartek na wartości

W trakcie czwartkowego handlu największe obroty odnotowano na akcjach CD Projektu, Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz KGHM-u.

Warto także zwrócić uwagę, że jedynie 41 proc. spółek notowanych na warszawskim parkiecie zyskiwało dziś na wartości, 44 proc. odnotowało spadki 15 proc. utrzymało się na względnie stabilnych poziomach.

Źródło: bossa.pl

Akcje Lotosu najtańsze od lutego 2017 r.

Spoglądając na notowania spółki Lotos warto zwrócić uwagę, że mimo, iż w trakcie dzisiejszej sesji akcje spółki podrożały aż o 7,27 proc., to w dalszym ciagu znajdują się one na jednym z najniższych poziomów od lutego 2017 roku. Niższym nawet niż podczas marcowych dołków.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara (USD), euro (EUR), funta (GBP) i franka (CHF) na plusie, złoty (PLN) pod kreską 17 września
Następny artykułBlok po 22 – 17 września 2020: EUR/USD, GBP/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here