Naga MarketsLotos kończy okres korekty. Czas na powrót w okolice 69 zł Kurs akcji paliwowego giganta na krajowym rynku, spółki Lotos, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,67%. Akcje drożały o 1,04 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 63,50 zł. Jest to niezły wynik na tle zyskującego wczoraj 1,12% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy podwyższonych obrotach na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 63,50 zł. W sumie od dołka wyznaczonego w połowie marca, kurs wzrósł o ponad 75%.

  • Wspólny projekt z PSE
  • Kurs kończy okres powolnej korekty
  • Celem popytu powrót na szczyt przy 69 zł

Koniec korekty

Spółka w ostatnich dniach powoli zyskuje na wartości. Może nie są to wzrosty o dużej dynamice, jednak cena pnie się do góry. Patrząc na wykres dzienny, mamy czytelny układ techniczny. Korekta trwała dość długo jednak nie wyrządziła sporych strat stornie popytowej. Nie można więc mówić o silnej reakcji podaży. To stwarza dobre warunki do powrotu do trendu co właśnie ma miejsce. Wydaje się, że najbliższym celem jest powrót na ostatni szczyt w rejonie 69 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
lotos 5.06.2020
Notowania Lotos 5.06.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Wspólny projekt z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi

Grupa Lotos i Polskie Sieci Elektroenergetyczne uruchomią wspólny projekt badawczo-rozwojowy dotyczący ekologicznej produkcji wodoru, podało Ministerstwo Aktywów Państwowych. “Jednym z wyzwań stojących na drodze do popularyzacji tego paliwa jest opracowanie efektywnej kosztowo i jak najmniej wpływającej na środowisko naturalne metody jego pozyskiwania. W ramach projektu spółek badane będzie wykorzystanie zasilanych z odnawialnych źródeł energii elektrolizerów służących do produkcji wodoru” – czytamy w komunikacie.

Elektrolizery przy użyciu energii elektrycznej rozkładają wodę na tlen i wodór. Dzięki wykorzystaniu OZE do ich zasilania, proces ten może przebiegać bezemisyjnie. Paliwo powstałe w ten sposób można będzie wykorzystać do celów transportowych, przemysłowych, a także, w przypadku wzrostu zapotrzebowania na energię elektryczną, do jej produkcji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here